Futbol amerykański: Trudny początek sezonu tyskich SokołówSport

Futbol amerykański: Trudny początek sezonu tyskich Sokołów

W sobotę, drużyna futbolu amerykańskiego Tychy Falcons zmierzyła się z półfinalistą ubiegłorocznych rozgrywek – zespołem Lowlanders Białystok. Spotkanie zakończyło się wynikiem 12:37 dla drużyny z Białegostoku.

W tym sezonie tyszanie nie są oszczędzani. Trzy pierwsze mecze rozegrali z najsilniejszymi przeciwnikami. Pomimo ciężkiej pracy i wnioskach wyciągniętych z poprzednich spotkań Sokoły miały problem z mobilizacją w drugiej połowie. Pierwsza i druga kwarta meczu zapowiadały naprawdę wyrównane spotkanie, jednakże, jak wspominaliśmy problemy z koncentracją przełożyły się na punktową ucieczkę Ludzi z Nizin w późniejszych kwartach spotkania. Zawodnicy Falcons pomimo tego nie zwalniali tempa gry, ale to niestety nie wystarczyło. Po stronie Sokołów należy wyróżnić Arkadiusza Kanickiego i Grzegorza Dominika, którzy punktowali dla swojej drużyny.

A już za dwa tygodnie tyska drużyna Sokołów idzie po zwycięstwo z drugą drużyną Górnego Śląska – Silesia Rebels. Już teraz zapraszamy na boczne boisko Stadionu Śląskiego 29 kwietnia!