Futbol amerykański: Zacięta walka w GdyniSport

Futbol amerykański: Zacięta walka w Gdyni

W niedzielę tyskie Sokoły rozegrały mecz przeciwko jednemu z najsilniejszych rywali – Seahawks Gdynia. Obydwie drużyny prezentują wysoki poziom, a fani jednych i drugich mają najwyższe oczekiwania w tym sezonie. W ubiegłym tygodniu Seahawks bardzo wysoko pokonali Wilki Łódzkie, a Falcons wygrali z Warsaw Mets.

Jednak zwycięsko z meczu mogła wyjść tylko jedna drużyna. Niestety drużyna znad morza pokonała Ślązaków. Gra była wyrównana, widoczne było, że spotkanie jest jednym z najbardziej widowiskowych spośród drugiej kolejki pierwszej ligi futbolu amerykańskiego. Wynik 27:32 dla Seahawks Gdynia był rezultatem kilku drobnych błędów Sokołów. Niestety goście ani razu nie zdobyli przewagi, jednak dwukrotnie zbliżyli się do wyniku gospodarzy. Chwilę nadziei na zwycięstwo przeżyli Tyszanie w ostatnich minutach meczu, po kluczowym przyłożeniu, po którym ich drużyna podjęła próbę onside kick aby odzyskać piłkę, jednak ta akcja była nieskuteczna i Falcons musieli pogodzić się z przegraną.

„Do Gdyni przyjechaliśmy aby udowodnić, że należy nam się miano top 3 drużyny w Polsce. Możliwe, że przez zbytnią pewność siebie w początkach meczu popełniliśmy wiele niepotrzebnych, a dotkliwych błędów. Nie uważam żeby nasi przeciwnicy pokazali coś spektakularnego, czego byśmy się nie spodziewali. Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. W drugiej połowie pokazaliśmy prawdziwego ducha walki, którego brakowało nam w ostatnich kwartach meczów przez cały zeszły sezon. Myślę, że zaskoczyliśmy tym nie tylko przeciwników, ale też kibiców. Mocno staliśmy w obronie, nie pozwalając Jastrzębiom poczuć się pewnie i spokojnie jeśli chodzi o losy rozgrywki. Niestety o przegranej zdecydował ostatni drive, gdzie nie wykorzystaliśmy szansy, rzucając sobie sami kłody pod nogi. Oddaliśmy przeciwnikowi piłkę. Czujemy duży niedosyt i te emocje na pewno postaramy się przekuć w sukces już za tydzień w meczu przeciwko Mistrzowi” – Tobiasz Witalis, Tychy Falcons.

Przyszły weekend Sokoły z Tychów znowu spędzą na wyjeździe. Ich przeciwnikiem będą Lowlanders Białystok. Już teraz zapraszamy do kibicowania nie tylko najwytrwalszych fanów. Na Facebooku drużyny Tychy Falcons będzie podany link do relacji na żywo ze spotkania.

Seahawks Gdynia – Tychy Falcons 32:27 (12:7, 14:0, 0:13, 6:7)