Hokej CHL: GKS bliski zdobycia historycznego punktu, przegrał z Helsinkami 1:2Sport

Hokej CHL: GKS bliski zdobycia historycznego punktu, przegrał z Helsinkami 1:2

Hokeiści GKS-u Tychy byli bardzo blisko zdobycia historycznego punktu w CHL. W czwartej kolejce Hokejowej Ligi Mistrzów tyszanie przegrali na wyjeździe z IFK Helsinki 1:2.

IFK Helsinki wyszły na prowadzenie w 12 minucie spotkania, podczas gry w podwójnej przewadze (kary mniejsze dla Marcina Horzelskiego i Radosława Galanta). Zawodnicy z Finlandii potrzebowali zaledwie 5 sekund, aby grę w 5 na 3 przekuć na bramkę. Druga tercja okazała się bezbramkowa, chociaż trener Andrej Gusow by przywołać swoich zawodników do porządku w 25 minucie zmuszony był wziąć czas. W ostatniej odsłonie po golu Alexa Szczechury GKS wyrównał na 1:1, niestety podczas kolejnej gry w przewadze (kara nałożona na Michała Kotlorza) gospodarze odzyskali prowadzenie. Szansa na zmianę wyniku pojawiła się w ostatniej minucie spotkania, kiedy na ławkę kar odesłany został Juho Keränen (59:16), a kilka sekund później do boksu zjechał tyski bramkarz John Murray (59:25). Niestety, gra w sześciu przeciwko czterem, nie przyniosła upragnionego przez tyszan efektu i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Helsinek.

W składzie GKS-u zabrakło kontuzjowanych Michaela Kolarza i Petera Novajovskyego, którzy zagrali tylko w pierwszej kolejce CHL z Helsinkami oraz Bartosza Ciury (złamany palec) i Michaela Cichego (uraz barku), którzy jak dotąd wystąpili w trzech spotkaniach CHL.

IFK Helsinki – GKS Tychy 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

1:0 (11:10) Eronen – Tyrvainen 5/3
1:1 (47:13) Szczechura – Sykora – Komorski
2:1 (52:24) Eronen – Santala 5/4

Kary: 10 min. – 12 min.
IFK Helsinki: Ruusu; Eronen – Motin, Thorell – Tyrvainen – Rask; Qiuncey – O’Connor, Petrell (4) – Santala (4) – Kangasniemi; Varaakas – Laakso, Tallberg – Keranen (2) – Lessio; Kankaanpera – Koivisto, Asten – Jaaska – Engberg.
GKS Tychy: Murray (do 59:25); Bryk (2) – Górny, Witecki – Galant (2) – Kogut; Gazda – Pociecha (2), Mikhnov – Kalinowski – Klimenko; Horzelski (2) – Kotlorz (4), Bagiński – Rzeszutko – Gościński; Jeziorski, Szczechura – Komorski – Sykora.

HOKEJOWA LIGA MISTRZÓW (CHL) 2018/2019

W fazie grupowej drużyny zagrają ze sobą po dwa spotkania – w domu i na wyjeździe. Do kolejnego etapu rozgrywek awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (8 grup po 4 drużyny). Faza play-off Hokejowej Ligi Mistrzów rozpocznie się 6 listopada. Zwycięzcę w każdej fazie wyłoni dwumecz. Finał zaplanowano na 5 lutego 2019, o wygranej zdecyduje tylko jedno spotkanie.