Hokej CHL: GKS Tychy przegrywa zasłużenie z wicemistrzami Szwecji – Djurgarden Stockholm [foto] Hokej

Tegoroczną edycję Hokejowej Ligi Mistrzów, GKS Tychy rozpoczął od porażki z wicemistrzami Szwecji zespołem Djurgarden Stockholm. Szwedzi pięć z sześciu bramek zdobyli podczas gry w przewadze. Tyszanie z przewagą jednego zawodnika zagrali trzykrotnie, powerplay trójkolorowym udało się wykorzystać tylko raz, kiedy gola otwierającego wynik spotkania zdobył Denis Akimoto. Drugą bramkę dla GKS-u strzelił Bartłomiej Jeziorski.

W niedzielę, 1 września GKS Tychy rozegra drugi mecz CHL. Przeciwnikiem tyszan będzie Adler Mannheim. Początek spotkania na tyskim Stadionie Zimowym o godz. 17:00.

Po pierwszych minutach „obwąchiwania się”, ekipa Djurgarden coraz częściej zaczęła gościć w strefie obronnej GKS-u Tychy. Wymiana krążków ekipy wicemistrza Szwecji przebiegała coraz płynniej i dokładniej, także stojący między słupkami tyskiej bramki Kamil Lewartowski miał sporo pracy. Tyszanie okazji mieli może mniej ale i oni starali się zaskoczyć Robina Jensena, tak jak np. Peter Novajovsky oddając mocny strzał z linii niebieskiej w 10 minucie spotkania. Tyscy kibice w końcu poderwali się z miejsc, kiedy podczas gry w przewadze wynik spotkania otworzył Denis Akimoto, obrońca który parę miesięcy temu dołączył do GKS-u. Szwedzi wyrównali szybko, bo po niespełna dwóch minutach do tyskiej bramki trafił Alexander Holtz. Tuż przed przerwą Djurgarden wyszło na prowadzenie. Wykorzystując okres gry w przewadze, strzałem z dystansu popisał się Mattias Guter.

W drugiej odsłonie najbardziej żal niewykorzystanych przewag, które tyszanie rozegrali nie tylko poprawnie ale z szansą na wyrównującego gola (23 i 30 minuta). W końcówce tercji zaiskrzyło za tyską bramką, po czym bo boksu kar z podwójną karą mniejszą udał się Aleksander Yeronau. Wtedy zaczęły się kłopoty Tychów. W ostatnich sekundach tej odsłony Szwedzi byli bardzo blisko zdobycia bramki ale sztuka ta udała się im dopiero po przerwie. Niedługo po wyrównaniu sił również z podwójną karą mniejszą odesłany został Christian Mroczkowski, również tą przewagę zespół Djurgarden przekuł na bramkę. W tym momencie prowadzący GKS Andrei Gusow zdecydował o wzięciu czasu. Tyszanie zagrali nie tylko bardziej agresywnie ale i skutecznie – drugą bramkę dla trójkolorowych zdobył Bartłomiej Jeziorski. Niestety, kilka minut później na przymusowy 4-minutowy odpoczynek odesłany został Jakub Witecki, co dla Tychów zakończyło się stratą piątej a potem szóstej już bramki.

GKS Tychy – Djurgarden Stockholm 2:6 (1:2, 0:0, 1:4)

1:0 (12:16) Akimoto – Szmatula 5/4
1:1 (14:01) Holtz – Johansson – Haga
1:2 (19:36) Guter – Hultstrom – Holtz 5/4
1:3 (40:26) Holtz – Josefson 5/4
1:4 (43:41) Berglund – Guter – Hultstrom 5/4
2:4 (45:02) Jeziorski
2:5 (50:23) Strandberg – Alsing – Bergfors 5/4