Hokej CHL: Szybko zapomnieć i zagrać coś w Szwecji. Adler Mannheim – GKS Tychy 5:0 Hokej

Wyprawy do Badenii-Wirtembergii hokeiści GKS-u Tychy nie będą mile wspominać. Tyszanie w trzeciej kolejce Hokejowej Ligi Mistrzów przegrali rewanżowe spotkanie z Adler Mannheim 0:5. Wynik spotkania z mistrzami Niemiec ustawiła już pierwsza tercja, którą tyszanie prezentując się bardzo słabo przegrali 0:4.

Kolejne spotkanie GKS Tychy rozegra w najbliższą niedzielę, kiedy na wyjeździe zmierzy się z Djurgarden Stockholm. Początek meczu o godz. 15:00.

Po 20 minutach gry GKS Tychy przegrywał 0:4. Tyszanie nie pokazali tego co w pierwszym spotkaniu przeciwko Adler, rozgrywanym na tyskim lodowisku. Zabrakło walki, nieustępliwości, gry na 100%. Trójkolorowi zagrali pasywnie, niespiesznie, pozwalając drużynie Mannheim na bardzo wiele. Dość powiedzieć, że podopieczni Pavla Grossa w tej tercji dwukrotnie wychodzili na sytuacje sam na sam z Kamilem Lewartowskim. Po trzeciej bramce, która zdecydowanie obciążyła konto młodego tyskiego bramkarza (przy tym golu nie popisał się również Bartłomiej Pociecha), miedzy słupkami nastąpiła zmiana – Lewartowskiego zastąpił John Murray. Bardziej doświadczony tyski golkiper nie zdołał zachować czystego konta, na 39 sekund przed syreną po objechaniu bramki do pustej siatki krążek skierował Sinan Akdag.

W drugiej tercji tyszanie zagrali odważniej, częściej i wyżej atakując rywali. „Od razu inny hokej jak włączyliście wyższe tempo” – można było usłyszeć z boksu GKS-u ust Andreja Gusowa. Tyszanie wybronili dwa osłabienia – to na plus, na minus – GKS ani na krok nie zbliżył się do Mannheim.

Trzecia tercja przyniosła gospodarzom jeszcze jedno trafienie, spotkanie zakończyło się wygraną mistrzów Niemiec 5:0.

Adler Mannheim – GKS Tychy 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

1:0 (07:03) Wolf – Billins – Krupp
2:0 (12:05) Smith – Stutzle – Plachta 5/4
3:0 (15:24) Lampl – Reul – Raedeke
4:0 (19:21) Akdag – Goc
5:0 (48:26) Jarvinen – Katic

Kary: 2 min – 10 min
Adler Mannheim: Gustafsson; Katic – Lehtivuori, Wolf – Goc – Plachta; Akdag – Reul, Stutzle – Smith – Huhtala; Billins – Lampl (2), Hungeecker – Jarvinen – Rendulic; Krupp, Kraemmer – Raedeke – Soramies.
GKS Tychy: Lewartowski (od 15:24 Murray); Novajovsky – Yeronau, Yafimenka – Szmatula – Mroczkowski; Bryk – Kotlorz (2), Witecki – Galant – Bagiński (2); Ciura (2) – Pociecha, Szczechura – Cichy (2) – Klimenko; Kolarz (2) – Akimoto, Jeziorski – Komorski – Kogut.