Hokej: Czyste konto Murraya. GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 4:0 [foto]Sport

Hokej: Czyste konto Murraya. GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 4:0 [foto]

W meczu 26. kolejki PHL, GKS Tychy na własnym lodzie pokonał Podhale Nowy Targ 4:0. Czyste konto zachował John Murray. Tyski bramkarz, nie puszczając gola podczas podwójnego osłabienia, kiedy zespół nowotarskich Szarotek miał wyśmienitą okazję na złapanie bramkowego kontaktu, w znaczny sposób przyczynił się do dzisiejszej wygranej.

W pierwszej tercji obu zespołom zabrakło skuteczności. W 2 minucie spotkania tyszanom nie powiodła się kontra – spudłował Cichy, marnując podanie Mroczkowskiego. W odpowiedzi, dwie minuty później strzelając z najbliższej odległości spudłował Richard Jencik. Podczas gry w liczebnej przewadze (8 min) Odrobny wybronił strzały Szczechury i Cichego. Z kolei podczas powerplay Podhala, z krążkiem tuż przed polem bramkowym minął się Jencik, a była to świetna okazja na otwarcie wyniku meczu. W końcu sposób na nowotarskiego bramkarza znalazł Szczechura, trafiając z bliskiej odległości.

W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Na początku tercji lepiej prezentowali się nowotarżanie, podopieczni Philipa Barskiego szczególnie dobrze zagrali podczas przewagi z 25 minuty. Ostatnich 5 minut tej części gry należało do GKS-u, przewaga Tychów była widoczna ale mimo, że trójkolorowi bardzo chcieli zjechać na przerwę prowadząc dwoma golami nic z tych starań nie wyszło.

Na początku ostatniej odsłony, krążka po strzale Mroczkowskiego nie opanował Odrobny, z czego skorzystali Szczechura z Cichym podwyższając prowadzenie GKS-u. Idealną okazją dla Podhala na odrobienie strat była gra w pięciu przeciwko trzem tyszanom w 52 minucie. Goście przez 1 minutę 16 sekund dwoili się i troili ale na wysokości zadania stanął Murray. Kolejną próbą przyjezdnych na złapanie bramkowego kontaktu było wycofanie bramkarza. Manewr zakończył się trafieniem do pustej bramki przez Radosława Galanta, wygraną przypieczętował gol Petera Novajovskiego.

GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

1:0 (14:28) Szczechura – Ciura – Cichy
2:0 (41:39) Cichy – Szczechura – Mroczkowski
3:0 (57:56) Galant – Witecki (do pustej)
4:0 (58:48) Novajovsky – Komorski – Klimenko

Kary: 8 min – 8 min
GKS Tychy: Murray (2); Yeronau – Novajovsky, Yafimenka – Komorski – Klimenko; Kotlorz – Bryk, Jeziorski – Galant (2) – Witecki; Pociecha – Ciura, Mroczkowski (2) – Cichy – Szczechura (2); Akimoto – Bizacki, Gościński – Bagiński – Kogut.
Podhale Nowy Targ: Odrobny (do 56:55 i od 57:56); Suominen – Seed (2), Jencik – Willick – Svec; Chaloupka (2) – Kameneu, Dziubiński – Neupauer – Różański; Mrugała – Sulka (2), Pettersson – Valentino – Nattinen; Wsół, Słowakiewicz – Siuty – Guzik (2).

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – Podhale Nowy Targ (2019.11.29) [galeria]