Hokej: GKS Tychy – KH Energa Toruń (2022.10.30) [galeria] Galeria zdjęć

Hokej: GKS Tychy – KH Energa Toruń (2022.10.30) [galeria]

Na zakończenie 2 rundy PHL, hokeiści GKS-u Tychy podejmowali zespół KH Energa Toruń. Wynik spotkania otworzyli tyszanie i to zaledwie w 2 minucie meczu. Na kolejne trafienia kibicom zgromadzonym na tyskim Stadionie Zimowym przyszło czekać aż do 46 minuty, kiedy Ilya Korenchuk doprowadził do wyrównania. Trójkolorowi w 58 minucie odzyskali prowadzenie wykorzystując grę w przewadze ale niedługo potem sami musieli się bronić w osłabieniu. Trener przyjezdnych Teemu Elomo ściągnął bramkarza wprowadzając do gry w polu szóstego zawodnika. Bardzo bliski trafienia był parokrotnie Korenchuk, z drugiej strony tyszanie chybili w strzale na pustą bramkę Torunia. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną GKS Tychy 2:1.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

1:0 (01:42) Sedivy – Mroczkowski – Komorski 5/4
1:1 (45:25) Korenczuk – Viitanen – Szecsi
2:1 (57:21) Mroczkowski – Sedivy 5/4

Kary: 35 min (w tym 2 min kary techn) – 14 min (w tym 2 min kary techn)
GKS Tychy: Fucik; Pociecha (5+20 kara meczu) – Bizacki, Sedivy – Komorski (2) – Gościński; Jaśkiewicz- Bagin, Bukowski – Ubowski – Jeziorski (2); Younan – Kasperek (2), Mroczkowski – Boivin – Dupuy; Krzyżek – Sobecki, Wróbel – Starzyński (2) – Marzec.
KH Energa Toruń: Mustukovs (do 58:42, od 58:49 do 59:06); Jaworski (2) – Szecsi (2), Korenczuk – Koskinen – Viitanen; Ahonen – Gimiński (2), Jeskanen – Shirokov – M. Kalinowski; Augstkalns (4) – Robertson; Olszewski – K. Kalinowski; Bajwenko – Schafer, Zając (2) – Syty – Wenker.

Więcej o meczu: Hokej: Halloweenowe stroje, dreszczowiec w końcówce meczu. GKS Tychy – KH Energa Toruń 2:1 [foto]