Hokej: GKS Tychy po raz drugi lepszy od Jastrzębia [foto] Hokej

Hokej: GKS Tychy po raz drugi lepszy od Jastrzębia [foto]

Rewanżu nie było. GKS Tychy po raz drugi w ligowych potyczkach pokonał JKH GKS Jastrzębie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:2, dzięki wygranej tyszanie zasiedli w fotelu lidera Polskiej Hokej Ligi.

Bramki dla trójkolorowych zdobyli: Filip Komorski (dwie: na 1:0 i 4:1), Bartłomiej Pociecha (na 2:0) i Bartłomiej Jeziorski (na 3:0).

Nie minęły dwie minuty spotkania a tyszanie dwukrotnie poważnie zagrozili stojącemu w bramce JKS Ondrejowi Raszce. Po niecałych trzech minutach po ładnym trafieniu Filipa Komorskiego z paru metrów trójkolorowi prowadzili 1:0. Po trudnym początku jastrzębianie ogarnęli się, a Tychy nie były już w stanie tak skutecznie panować nad wydarzeniami na tafli by oddawać strzał za strzałem. Z czasem gra wyrównała się ale żaden zespołów nie potrafił wypracować na tyle klarownej sytuacji by zaskoczyć bramkarza przeciwnika.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej tercji GKS Tychy powiększył przewagę. Wychodzący z boksu kar Gleb Klimenko zagarnął krążek i skutecznie zablokował jednego z zawodników JKH, dając więcej swobody swoim kolegom z pola. Bartłomiej Pociecha wykorzystał sytuację trafiając pod poprzeczkę bramki JKH. Pomimo przewagi Tychów, w tej części gry podopiecznym Andreja Gusowa nie udało się już powiększyć bramkowego dorobku.

Pięć minut po wznowieniu gry w ostatniej odsłonie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski, podwyższając wynik na 3:0. W połowie tercji było już 4:1. Dla Jastrzębia gola zdobył Artem Iossafov, dla GKS-u Tychy Filip Komorski. Niedługo potem, w 52 minucie podczas osłabienia Tychów, goście znów mogli odrobić straty. Najpierw krążek o centymetry minął słupek tyskiej bramki, po chwili drugi ze słupków obił Henrich Jabornik. W końcu ekipa Roberta Kalabera zdobyła gola. Tuż przed końcem spotkania rzut karny wykorzystał Artem Iossafov.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

1:0 (02:48) Komorski
2:0 (26:11) Pociecha – Galant – Klimenko
3:0 (45:45) Jeziorski – Bizacki – Witecki
3:1 (47:37) Iossafov – Paś Urbanowicz
4:1 (49:22) Komorski – Cichy – Bryk 5/4
4:2 (59:41) Iossafov (rzut karny)

Kary: 12 min (w tym 2 min kary techn.) – 20 min (w tym 2 min kary techn.)
GKS Tychy: Murray; Yeronau (2) – Akimoto, Yafimenka – Komorski – Klimenko (4); Kotlorz – Bryk, Jeziorski – Galant – Witecki; Pociecha – Ciura, Mroczkowski (2) – Cichy – Szczechura (2); Bizacki – Kogut, Bagiński – Rzeszutko – Gościński.
JKH GKS Jastrzębie: Raszka; Jass (2+10 za niesportowe zachowanie) – Kostek, Urbanowicz – Paś – Kasperlik; Jabornik – Górny, Iossafov – Rohtla (2) – Sawicki, Gimiński – Michałowski, Ł. Nalewajka – Jarosz – Sołtys (4); Matusik, Pelaczyk – Kulas – R. Nalewajka.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie (2019.10.27) [galeria]