Hokej: GKS Tychy wypunktował Podhale. GKS Tychy – KH Podhale Nowy Targ 6:1 [foto]Sport

W meczu 44. kolejki Polskiej Hokej Ligi, GKS Tychy pokonał na własnym lodzie zespół Podhala Nowy Targ 6:1. Tyszanie wykorzystali wszystkie błędy Szarotek, w tym nie najlepszą kondycję nowotarskiego bramkarza. Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego również nie ustrzegli się błędów ale goście nie zrewanżowali się tym samym, zdobywając tylko jednego honorowego gola.

Do 8 minuty tyszanie nie potrafili trafić do bramki Podhala. Pierwsza bramka autorstwa trio Mroczkowski – Cichy – Szczechura padła po kontrze ale by Odrobny skapitulował potrzebne były trzy dobitki. To na co tyscy napastnicy ciężko pracowali, mogło zostać zmarnowane w 14 minucie meczu. Próba opanowania krążka przez Murraya przy dwóch atakujących nowotarżanach nie miała na szczęście konsekwencji a cała sytuacja zakończyła się tylko szybszym biciem serc miejscowych kibiców.

Bardzo ciekawa była 25 minuta meczu. Najpierw Krystian Dziubiński stanął oko w oko z tyskim bramkarzem, w tej próbie górą okazał się Murray. Okazję do interwencji miał również bramkarz Podhala – Przemek Odrobny. „Wiedźmin” wybronił pierwszy strzał Cichego ale po chwili wypuścił krążek z czego skorzystał Mroczkowski, dobijając gumę za plecami Odrobnego.

Innej urody były bramki Komorskiego oraz Gościńskiego. Pod koniec drugiej tercji tyski środkowy nie dał żadnych szans na nowotarskiemu golkiperowi. Kibiców najbardziej ucieszyła jednak bramka zdobyta w osłabieniu, kiedy Gościński strzelając z ostrego kąta całkowicie zaskoczył Odrobnego. Nie był to bynajmniej koniec strzelania. Do bramki nowotarskich Szarotek trafiali jeszcze Cichy i Galant, który mocno pociągnął z okolic koła bulikowego. Do siatki GKSu, zdobywając honorowego gola, trafił Tomas Franek.

GKS Tychy – KH Podhale Nowy Targ 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Kary: 8 min – 4 min
GKS Tychy: Murray; Bizacki – Novajovsky, Klimenko – Komorski – Yafimenka; Pociecha – Ciura (2+2), Szczechura – Cichy – Mroczkowski; Kolarz – Tuhkanen (2), Witecki – Galant – Galoha; Bagiński (2) – Rzeszutko – Gościński.
KH Podhale Nowy Targ: Odrobny; Suominen – Seed (2), Jencik – Willick – Svec (2); Chaloupka – Wsół, Pettersson – Dziubiński – Nattinen; Mrugała – Sulka, Valentino – Neupauer – Franek; Kameneu, Słowakiewicz – Siuty – Campbell.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – KH Podhale Nowy Targ (2020.01.26) [galeria]