Hokej: GKS Tychy zwycięzcą sezonu zasadniczego Hokej

Hokej: GKS Tychy zwycięzcą sezonu zasadniczego

Pokonując wczoraj Orlik Opole, hokeiści GKS Tychy zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli przed Play-Off. Na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego Tychy mają 12 punktów przewagi nad drugim GKS-em Katowice i 18 punktów nad Cracovią.

Poza samym początkiem spotkania tyszanie, cały czas kontrolowali sytuację na lodzie, dość łatwo zdobywając prowadzenie w ciągu 3 minut (między 9 a 12 minutą). Już w 12 minucie meczu było 4:0 dla GKS-u. Dopiero w trzeciej tercji nieco odpuścili, czego efektem były dwie bramki dla Orlika. Na lodzie zadebiutowali nowi w barwach GKS-u Tychy Joonas Huovinen i Miloslav Jachym.

PGE Orlik Opole – GKS Tychy 3:6 (1:4, 0:2, 2:0)

3:6 (42:47) Satek – Baranyk – Zatko

GKS Tychy: Murray (Zawalski) – Pociecha, Ciura; Galant, Kalinowski (2), Witecki – Bryk (2), Górny; Gościński, Rzeszutko, Woźnica – Kotlorz, Kaznadziej (2); Bepierszcz, Cichy, Szczechura – Gazda (4), Jachym; Huovinen, Komorski, Jeziorski.