Hokej: GKS wygrał z Polonią Bytom ale trener przeprasza za trzecią tercję [foto] Hokej

W meczu 4. kolejki PHL, hokeiści GKS-u Tychy pokonali Polonię Bytom 6:2. Tyszanie milowy krok ku zwycięstwu zrobili już w pierwszej tercji, wygrywając tę odsłonę 4:1.

„Po błędach taktycznych po pierwszej tercji było 4;1, co ustawiło cały mecz. Potem Tychy kontrolowały ten pojedynek” – powiedział po meczu trener Polonii Zbigniew Szydłowski.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie, w 3 minucie Ondřeja Raszkę strzałem z dystansu zaskoczył Bartłomiej Pociecha. Równie szybko, bo minutę później, tyszanie stracili bramkę. Gol Richarda Bordowskiego padł podczas liczebnej przewagi Polonii, kiedy do szatni odesłany został Mateusz Bryk z karą meczu za niesportowe zachowanie. Tychom ciężko przyszła obrona 5 minut gry w osłabieniu, ale kiedy na tafli tylko siły się wyrównały, presja wywierana na bytomian szybko przełożyła się na trafienia. Prowadzenie dla GKS-u odzyskał weteran tyskiej drużyny – Adam Bagiński. Na 3:1 podwyższył Kamil Kalinowski, a wynik tercji w końcówce ustalił Bartłomiej Jeziorski.

Po piątym golu dla GKS-u, w bramce Bytomia nastąpiła zmiana. Między słupkami stanął Filip Landsman, broniący z większym szczęściem niż Raszka. Czeski bramkarz nie tylko nie wpuścił gola podczas 1:25 minuty gry w podwójnym osłabieniu (kary dla Kamila Falkenhagena i Michała Działo) ale czyste konto zachował do końcówki tercji, kiedy na 36 sekund przed syreną szóstą bramkę dla GKS-u zdobył Jeziorski.

„Filip Landsman dał dobrą zmianę” – chwalił swojego bramkarza Szydłowski.

W ostatniej odsłonie więcej do powiedzenia mieli przyjezdni, jednak bramka dla Bytomia padła dopiero w 57 minucie spotkania. Po kontrze gości, John Murray wybronił pierwszy ze strzałów ale przy dobitce Bordowskiego był już bez szans. Tyski bramkarz przy tej stracie miał spore pretensje do Pawła Meszyńskiego ale decyzji arbitra to nie zmieniło.

„Drużyna grała dobrze, szybciej, agresywniej. Za trzecią tercję chciałbym przeprosić kibiców, tak się nie gra „w domu”‚ – ocenił spotkanie Andriej Gusow, trener GKS-u.

GKS Tychy – THM Polonia Bytom 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

Kary: 33 min. – 14 min.
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura (2), Bryk (5 za przeszkadzanie + kara meczu za niesport. zachowanie) – Kotlorz, Gazda (2) – Kaznadzei, Górny – Kolarz (2); Galant – K. Kalinowski – Bepierszcz, Gościński – Rzeszutko – Bagiński, Guzik – Cichy – Szczechura (2), Jeziorski – Komorski – Kogut.
THM Polonia Bytom: Raszka (od 20:43 Landsman); Cunik – Działo (2), Owczarek – Turoň, Pastryk (2) – Kamenev (2), Falkenhagen (2) – Stępień (2); Bordowski – Frączek – Stoklasa, Salamon (2) – T. Kozłowski – Danieluk, Maliník – Krzemień (2) – M. Kalinowski, Dybaś – Jaworski – Kłaczyński.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – Polonia Bytom (2017.09.17) [galeria]