Hokej: Innego wyniku być nie mogło. GKS Tychy – Naprzód Janów 11:0 [foto] Hokej

Hokej: Innego wyniku być nie mogło. GKS Tychy – Naprzód Janów 11:0 [foto]

Spotkanie Mistrza Polski, aktualnego wicelidera rozgrywek z „czerwoną latarnią” tabeli – zespołem Naprzód Janów mogło zakończyć się tylko jednym wynikiem. Tyszanie pokonali Naprzód 11:0, hat-tricka w tym meczu skompletował Bartłomiej Jeziorski.

Zgodnie z „tradycją”, tyszanie którąś tercję musieli odpuścić. Stojącego w bramce Janowa Samuela Bernarda trójkolorowi pokonali dopiero w 7 minucie meczu, kiedy po podaniu pod bramkę Aleksandra Yeronau krążek do odsłoniętej siatki skierował Filip Komorski. Szymon Niemczyk, który minutę później – zmieniając Bernarda – stanął między słupkami bramki Naprzodu, czyste konto zachował przez 10 minut. Jako drugi na listę strzelców wpisał się Christian Mroczkowski.

Podobnie jak zawodnicy z pola, w pierwszej odsłonie nie napracował się również Kamil Lewartowski. Tyski bramkarz pierwszą okazję do interwencji miał dopiero w połowie tercji, kiedy lekki strzał oddał Oliwier Paczkowski. Minutę później Lewartowski zamroził krążek po strzale Bartłomieja Stępnia i …to byłoby na tyle.

W drugiej tercji tyszanie podkręcili tempo, stąd i ilość goli większa. Do bramki Naprzodu trafiali kolejno: Rzeszutko, Yafimenka, Cichy, Novajovsky oraz Jeziorski. W ostatniej części spotkania podopieczni Andreja Gusowa dołożyli cztery trafienia autorstwa: Bagińskiego, Jeziorskiego, Szczechury i ponownie Jeziorskiego. Największą szansę na honorowe trafienie dla zespołu gości miał w 50 minucie Maksim Tsitok. Krążek po strzale Białorusina zatrzymał się jednak na słupku tyskiej bramki.

GKS Tychy – Naprzód Janów 11:0 (2:0, 5:0, 4:0)

Kary: 4 min – 8 min
GKS Tychy: Lewartowski; Yeronau (2) – Novajovsky, Yafimenka – Komorski – Klimenko; Kotlorz – Bryk, Jeziorski – Galant – Witecki (2); Pociecha – Ciura, Mroczkowski – Cichy – Szczechura; Akimoto – Bizacki, Bagiński – Rzeszutko – Kogut.
Naprzód Janów: Bernard (od 07:11 Niemczyk); Wąsiński – Kosakowski (2), Tsitok – Adamus; Bodora (2) – Stępień, Piper – Rajski – Paczkowski (2); Sarna (2) – Krokosz, Michał Rybak – Skrodziuk – Maciej Rybak; Niedzwiedź, Wróbel – Ksiondz – Pohl.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – Naprzód Janów (2019.11.22) [galeria]