Hokej play-off: Automatyka wyrównuje ćwierćfinałową rywalizację z Tychami Hokej

Hokej play-off: Automatyka wyrównuje ćwierćfinałową rywalizację z Tychami

W drugim z serii ćwierćfinałowych spotkań PHL, zespół automatyki Gdańsk wykorzystał atut własnego lodowiska pokonując GKS Tychy 5:2. W rywalizacji do czterech wygranych jest remis 1-1, kolejne spotkanie rozegrane zostanie w piątek na tyskim Stadionie Zimowym.

Pierwszą bramkę tyskim hokeistom udało się strzelić dopiero w trzeciej tercji (gol Jarosława Rzeszutko), kiedy Automatyka prowadziła już 3:0. W połowie odsłony trójkolorowi złapali nawet kontakt bramkowy z gdańszczanami (gol Filipa Komorskiego) ale niecałe dwie minuty później ekipa prowadzona prze Marka Ziętarę ponownie odskoczyła Tychom. Sprawa wyjaśniła się w samej końcówce tercji, kiedy gospodarze trafiając do pustej bramki GKS-u ustalili wynik meczu na 5:2.

MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Kary: 8 min – 8 min
MH Automatyka Gdańsk: Cowley; Cunik (2) – Maly, Steber – Polodna (2) – Vitek; Tesliukevich – Krasovsky, Yelakov – Rozhkov – Golovin; Pastryk – Lehmann, Danieluk – Rompkowski – Marzec (2); Leśniak – Dolny, Stasiewicz (2) – Pesta – Samusienka.
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura, Sykora – Cichy – Szczechura; Górny – Bryk, Klimenko (2) – Rzeszutko – Bagiński; Kotlorz (2) – Novajovsky, Yafimenka – Komorski (2) – Mikhnov; Kolarz (2) – Kogut, Gościński – Galant – Witecki.