Hokej play-off: GKS po raz drugi lepszy od Polonii Bytom [foto] Hokej

Hokej play-off: GKS po raz drugi lepszy od Polonii Bytom [foto]

Hokeiści GKS-u Tychy w pełni wykorzystali atut własnego lodowiska, odnosząc po raz drugi zwycięstwo nad swoim ćwierćfinałowym rywalem – Polonią Bytom. W dzisiejszym spotkaniu tyszanie nie zmarnowali  gry w liczebnej przewadze, aż trzy z czterech bramek padło kiedy trójkolorowi grali mając na lodzie jednego lub dwóch zawodników więcej. Oczywiście to nie koniec zmagań, rywalizacja przeniesie się teraz do Bytomia, gdzie 28 lutego i 1 marca zostaną rozegrane mecze numer 3 i 4. Do półfinałów awansuje drużyna, która wygra cztery spotkania.

Podobnie jak we wczorajszym spotkaniu, drużyna aktualnego wicemistrza Polski w połowie pierwszej odsłony prowadziła już 2:0. Podobnie jak wczoraj, jedna z bramek wpadła podczas gry w liczebnej przewadze. Tym razem tyszanie mieli jeszcze bardziej ułatwione zadanie, na ławce kar przebywało jednocześnie dwóch graczy Polonii, kiedy Mateusz Bryk strzałem z linii niebieskiej otworzył wynik spotkania. Na 2:0 strzałem pod poprzeczkę podwyższył Jakub Witecki.

Tak jak pierwsze minuty drugiej tercji należały do zespołu gości, tak kolejne do tyskiego GKS-u. Zagrania tyskich hokeistów były pomysłowe, a bramki mogły być naprawdę ładne, o braku kolejnych goli na koncie trójkolorowych decydowały centymetry.

W trzeciej odsłonie gospodarze spotkania wykorzystali dwukrotnie okres gry w liczebnej przewadze, znacznie przybliżając się do drugiego zwycięstwa w tej ćwierćfinałowej rywalizacji. Najpierw Michał Kotlorz uruchomił Adama Bagińskiego a ten w sytuacji sam na sam pokonał Filipa Landsmana, po kilku minutach do bytomskiej bramki trafił Alex Szczechura, który popisał się efektownym slalomem między zawodnikami Polonii. Po trafieniu Kanadyjczyka w bramce Bytomia nastąpiła zmiana, między słupkami stanął Mateusz Studziński, ale ekipie z piwnego miasta nie udało się pokonać 21-letniego bramkarza niebiesko-czerwonych.

GKS Tychy – TMH Polonia Bytom 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

1:0 (06:11) Bryk – Klimienko – Mianciuk 5/3
2:0 (11:02) Witecki – Galant – Kalinowski
3:0 (43:23) Bagiński – Kotlorz 5/4
4:0 (49:05) Szczechura – Klimienko – Pociecha 5/4

Kary: 10 min. – 24 min.
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura, Bryk – Górny, Gazda – Jachym, Koltorz – Kaznadzei; Galant (2) – Kalinowski (2) – Witecki, Komorski – Rzeszutko – Bagiński (4), Bepierszcz – Cichy – Szczechura, Klimienko (2) – Mianciuk – Huovinen.

TMH Polonia Bytom: Landsman (od 49:05 Studziński); Owczarek (2) – Turon (4), Cunik (2) – Działo (2), Pastryk – Stępień, Kamienieu – Falkenhagen (2); Salamon (2) – Stoklasa (4) – Novak (2), Frączek (2) – Kozłowski – Danieluk, Abramow – Jaworski (2) – Kłaczyński, Dybaś – Krzemień – Mularczyk.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej play-off: GKS Tychy – TMH Polonia Bytom (2018.02.25) [galeria]