Hokej play-off: GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim (2023.03.15) [galeria] Galeria zdjęć

Hokej play-off: GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim (2023.03.15) [galeria]

W trzecim z półfinałowych spotkań GKS Tychy pokonał Unię Oświęcim 5:2, w serii do czterech wygranych 2-1 prowadzą unici. Dzisiejszy wynik absolutnie nie oddaje przebiegu gry. Po dwóch tercjach tyszanie przegrywali 0:2, martwiąc swoich kibiców brakiem skuteczności. W trzeciej tercji karta się odwróciła. Trójkolorowi w przeciągu trzech minut strzelili trzy bramki wychodząc na prowadzenie, w końcówce meczu dokładając jeszcze dwa gole strzelone do pustej już bramki Oświęcimia.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)

Kary: 8 min – 14 min
GKS Tychy: Fucik; Pociecha – Kaskinen, Gościński – Starzyński – Jeziorski; Jaśkiewicz – Bizacki (2), Sedivy – Komorski (2) – Szturc; Younan – Nilsson, Mroczkowski – Boivin (2) – Dupuy; Ubowski – Ciura, Juhola (2) – Galant – Marzec. Trener: Andrey Sidorenko.
Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug (do 57:47, od 58:35 do 58:55 i od 59:51); Dyukov (2) – Erofeev, Ahopelto – Dziubiński – Padakin; Pangelov-Yuldashev – Jakobsons (2), Da Costa – Cichy (2) – Szczechura; Bezuska (2) – P. Noworyta (2), Sołtys – Krzemień (4) – S. Kowalówka; M. Noworyta – Paszek, Laakso – Wanat – Prusak. Trener: Nik Zupancic.

Więcej o meczu: Hokej play off: Z piekła do nieba. GKS Tychy pokonuje Unię Oświęcim