Hokej play-off: GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim (2023.03.16) [galeria] Galeria zdjęć

Hokej play-off: GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim (2023.03.16) [galeria]

W czwartym z półfinałowych spotkań play-off hokeiści GKS-u Tychy pokonali Unię Oświęcim 2:1, wyrównując tym samym stan rywalizacji na 2-2. W dzisiejszym spotkaniu długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w połowie spotkania Roman Szturc z Filipem Komorskim otworzyli wynik spotkania, zdobywając gola przy wznowieniu wprost z koła bulikowego. Równie udany co końcówka 2 tercji był początek ostatniej odsłony, kiedy Bartłomiej Jeziorski podwyższył na 2:0. Kontaktowe trafienie Andreia Denyskina zapewniło hokejowe emocje do końca spotkania. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane już w sobotę na lodowisku w Oświęcimiu.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

1:0 (36:35) Szturc – Komorski
2:0 (42:18) Jeziorski – Dupuy 5/4
2:1 (48:45) Denyskin

Kary: 8 min (w tym 2 min kary techn) – 6 min
GKS Tychy: Fucik; Pociecha – Kaskinen, Sedivy – Komorski – Szturc; Jaśkiewicz – Bizacki, Gościński – Starzyński (2) – Jeziorski; Younan (2) – Nilsson, Mroczkowski – Boivin – Dupuy; Ubowski – Ciura, Juhola – Galant – Marzec (2). Trener: Andrey Sidorenko.
Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug (do 59:33); Dyukov – Erofeev, Denyskin – Dziubiński – Padakin; Pangelov-Yuldashev (2) – Jakobsons, Ahopelto – Cichy – Szczechura; Bezuska – P. Noworyta, da Costa – Krzemień – S. Kowalówka; M. Noworyta – Sołtys, Laakso (2) – Wanat (2) – Prusak. Trener: Nik Zupancic.

Więcej o meczu: Hokej play off: Wykorzystali błędy przeciwnika. GKS Tychy po raz drugi pokonuje Unię Oświęcim