Hokej play-off: GKS Tychy wraca z Nowego Targu na tarczy Hokej

Hokej play-off: GKS Tychy wraca z Nowego Targu na tarczy

Na tarczy wrócił GKS Tychy z wyjazdowego spotkania w Nowym Targu. Aktualny Mistrz Polski w hokeju na lodzie w półfinałowym meczu nr 4 uległ nowotarskim „Szarotkom” 2:5.

Już po pierwszej tercji tyszanie przegrywali 0:3. Na początku drugiej odsłony gospodarze dorzucili do wyniku kolejnego gola, zwiększając przewagę nad GKS-em do 4:0. Trójkolorowi pogoń za wynikiem zaczęli dopiero w końcówce drugiej tercji, kiedy na listę strzelców po stronie gości wpisał się Jakub Witecki. Po przerwie, w 47 minucie straty zmniejszył Gleb Klimenko, trafiając na 2:4. Niestety, podopieczni Andeja Gusowa szybko stracili piątą bramkę i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Kolejny mecz w półfinałowej serii zostanie rozegrany w Tychach, w niedzielę 24 marca. Stan rywalizacji wynosi 2-2, gra toczy się do czterech wygranych.

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Kary: 8 min – 18 min
TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny; Jaśkiewicz – Kolusz, Worwa – Dziubiński – Różański (2); Suominen – Tolvanen, Sammalmaa – Zapała (2) – M. Michalski; Hovinen – R. Mrugała, Wielkiewicz – Neupauer – Guzik (4); Wajda – Siuty, Mrugała – Moisio – D. Kapica – Wolski. Trener; Tomek Valtonen.
GKS Tychy: Murray; Kotlorz – Ciura (2), Sykora – Komorski – Mikhnov (2); Górny – Bryk, Yafimenka – Bagiński – Gościński; Yeronau – Pociecha, Klimenko – Cichy (2+10 za niesportowe zachowanie) – Szczechura; Kolarz (2) – Bizacki, Jeziorski – Kogut – Witecki. Trener: Andrei Gusow.

Terminarz 2 rundy play-off

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ – stan rywalizacji 2-2

12.03.2019 (wtorek, godz. 20:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
15.03.2019 (piątek, godz. 20:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, d. 1:0)
18.03.2019 (poniedziałek, godz. 18:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 d. (1:1, 1:1, 0:0, d. 1:0)
21.03.2019 (czwartek, godz. 18:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
24.03.2019 (niedziela, godz. 17:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ