Hokej play-off: GKS Tychy wygrywa pierwsze starcie z Polonią Bytom  [foto] Hokej

Hokej play-off: GKS Tychy wygrywa pierwsze starcie z Polonią Bytom [foto]

W pierwszym z serii półfinałowych spotkań, hokeiści GKS-u Tychy odnieśli pierwsze zwycięstwo pokonując Polonię Bytom 3:0. Trójkolorowi długo kazali czekać swoim kibicom na pierwsze trafienie. Stało się to dopiero w połowie meczu, kiedy wykorzystując okres gry w przewadze, po potężnym uderzeniu Petra Kuboša z linii niebieskiej, tor lotu krążka zmienił Jaroslav Kristek. Kolejne bramki dołożyli Bartłomiej Jeziorski oraz Josef Vítek.

W premierowej odsłonie żadnej z drużyn nie udało się wykorzystać błędów popełnianych przez rywala. Podczas pierwszej gry GKS-u w liczebnej przewadze Štefan Žigárdy wyjechał z bramki by przytrzymać krążek a cała sytuacja o mały włos zakończyłaby się trafieniem Richarda Bordowskiego do pustej siatki. Ten doświadczony skrzydłowy kolejną świetną okazję miał w 13 minucie, jednak po jego strzale guma utknęła między parkanami Žigárdyego. Cztery minuty później, Bordowski wyprzedziwszy tyskich obrońców znalazł się za blisko słupka i na oddanie dobrego strzału miał za mało miejsca. Przełomem mogła okazać się 18 minuta spotkania, kiedy arbiter za przewinienie Edmundsa Augstkalnsa (spowodowanie upadku przeciwnika) odgwizdał rzut karny. Najazd Filipa Komorskiego był dużo za wolny i tercja zakończyła się bezbramkowo.

„Pierwsza tercja była nerwowa, były niepotrzebne straty krążków” – podsumował tę część gry Jiří Šejba.

Na drugą odsłonę tyszanie wyszli mocno zmotywowani. Ekipę Jiříego Šejby nie zniechęcały kolejne kary, kiedy przez sześć kolejnych minut musieli grać w osłabieniu. Grając w czterech, kapitalną okazję miał Miroslav Zaťko. Po kontrze z Matuszem Bepierszczem, Słowak posłał gumę prosto do raka bytomskiego bramkarza. Dopiero 32 minuta i gra w przewadze przyniosła GKS-owi gola. Petr Kuboš potężnie przymierzył z linii niebieskiej, po drodze lot krążka zmienił Jaroslav Kristek i jako pierwszy pokonał Ondřeja Raszke.

„Szkoda drugiej tercji i naszych przewag. Tychy dobrze się broniły” – Zbigniew Szydłowski, drugi trener Polonii Bytom.

W trzeciej tercji z gości zeszło powietrze, z czego skorzystały Tychy. Na 2:0 podwyższył Bartłomiej Jeziorski, dopełniając formalności po zagraniu Komorskiego wzdłuż bramki. Przy trzecim trafieniu ponownie swój udział miał obrońca. Michael Kolarz uderzył z linii niebieskiej, Josef Vítek zmienił tor lotu krążka ustalając wynik meczu na 3:0.

Drugie półfinałowe stracie już jutro, 08 marca o godz. 18:00. Arena tak jak dzisiaj będzie Stadion Zimowy w Tychach.

GKS Tychy – TMH Tempish Polonia Bytom 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

1:0 (31:58) Kristek – Kuboš – Kolusz 5/4
2:0 (46:20) Jeziorski – Komorski – Vítek
3:0 (54:13) Vítek – Kolarz

Kary: 10 min. – 10 min.
GKS Tychy: Žigárdy; Kuboš (2) – Zaťko, Bryk – Kotlorz, Kolarz (2) – Ciura, Pociecha (2) – Horzelski; Makrov (2) – Kristek – Kolusz, Semorád – Kalinowski – Bepierszcz (2), Jeziorski – Komorski – Vítek, Witecki – Rzeszutko – Galant.
TMH Tempish Polonia Bytom: Raszka; Cunik (2) – Działo (2), Augustalns – Turoň (2), Dikis (2) – Wanacki, Owczarek – Pastryk; Bordowski – Maliník – Vozdecký, Kozłowski – Frączek – Biezais, Salamon – Słodczyk – Danieluk, Wąsiński – Krzemień – Kłaczyński (2).

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – TMH Tempish Polonia Bytom (2017.03.07) [galeria]