Hokej play-off: Plan minimum wykonany. GKS wygrywa z Szarotkami Hokej

Hokej play-off: Plan minimum wykonany. GKS wygrywa z Szarotkami

W czwartym spotkaniu półfinałowej serii, hokeiści GKS-u Tychy pokonali nowotarskie Szarotki 3:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3-1. Tyszanie trzykrotnie obejmowali prowadzenie w tym meczu, na szczęście dla trójkolorowych wynik 3:2 z 43 minuty udało się im utrzymać do końcowego gwizdka.

Tyszanie w przeciwieństwie do wczorajszego spotkania, w dzisiejszym meczu nr 4 nie czekali na rozwój wypadków. Po bardzo ładnej bramce autorstwa Gleba Klimienko, Tychy w 9 minucie meczu objęły prowadzenie ale radość tyszan nie trwała długo, bo w 12 minucie celnym strzałem odpowiedział Mateusz Michalski.

W połowie drugiej odsłony GKS ponownie wyszedł na prowadzenie (gol Alexa Szczechury uznany po analizie wideo) ale i tym razem tyszanie długo się nie cieszyli. Cztery minuty później Johna Murraya pokonał Dmitrij Samarin, wyrównując wynik na 2:2.

W trzeciej tercji trójkolorowi wzięli przykład z nowotarskich Szarotek. Podobnie jak Podhale wczoraj, tak GKS dzisiaj ułatwił sobie zadanie zasłaniając widok bramkarzowi.  W 43 minucie po strzale Bartosza Ciury spod linii niebieskiej, GKS odzyskał prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania chociaż łatwo nie było. Gospodarze mieli sporo szans na wyrównanie, dzisiaj szczęście było jednak po stronie tyszan. W końcówce spotkania trener Podhala wykorzystując karę nałożoną na Jarosława Rzeszutko zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. W czasie tych 105 sekund Cichy, Szczechura i Kogut nie trafili do pustej siatki nowotarżan, z drugiej strony Ogorodnikow trafił w słupek a o tym czy padł gol zdecydowała analiza wideo.

Rywalizacja przeniesie się teraz na tyskie lodowisko. Mecz nr 5 zostanie rozegrany w niedzielę (18 marca) o godz. 16:45.

TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

0:1 (08:10) Klimienko – Cichy – Pociecha 5/4
1:1 (11:44) M. Michalski
1:2 (28:52) Szczechura – Bepierszcz
2:2 (32:17) Samarin – Kolusz- Ogorodnikow 4/4
2:3 (42:36) Ciura – Kalinowski

Kary: 8 min. (w tym 2 min kary techn.) – 10 min. (w tym 2 min kary techn.)

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny; Sulka – Samarin, Kolusz – Ogorodnikow – Biezais; Jaśkiewicz (2) – Tomasik, M. Michalski – Zapała – Różański; Kapica – Pichnarcik (2), Siuty – Neupauer (2) – Wielkiewicz; Wojdyła – Mrugała, Svitac – Kondraszow – Wolski.

GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura (2), Galant – Kalinowski (4) – Witecki; Bryk – Górny, Gościński – Rzeszutko (2) – Huovinen; Kotlorz- Kolarz, Bepierszcz – Cichy – Szczechura; Kogut – Mianciuk, Klimienko – Komorski – Bagiński.