Hokej play-off: Uff, jest drugie zwycięstwo. GKS Tychy – KH Energa Toruń 2:1 [foto] Hokej

W drugim ze spotkań z Energą Toruń 2:1 wygrali hokeiści GKS Tychy. W serii ćwierćfinałowych spotkań do czterech wygranych 2-0 prowadzą trójkolorowi.

Tyszanie wynik meczu otworzyli w 10 minucie ale przez ponad 40 minut dalszej gry nie byli w stanie powiększyć prowadzenia. Najbliżej tego był Michael Cichy, który ostemplował poprzeczkę bramki Patrika Spěšnego. Na szczęście dla ekipy Krzysztofa Majkowskiego również zespół gości aż do 48 minuty nie mógł pochwalić się skutecznością. W połowie trzeciej tercji, kiedy po dobitce Aleksandra Wołżankina guma wtoczyła się po barku Johna Murraya za linię tyskiej bramki, podopieczni Jurija Czukha mogli się tylko cieszyć z wyrównania. Spore pretensje przy stracie gola miał do siebie tyski golkiper, koledzy z pola poprawili jednak mu humor, odzyskując w 53 minucie prowadzenie.

Skromne prowadzenie Tychów mogło się rozwiać jak dym, kiedy na 42 sekundy przed końcem regulaminowego czasu na ławkę kar odesłany został Gleb Klimenko, a przyjezdni grając już wcześniej bez bramkarza, w tej sytuacji zagrali w sześciu przeciwko czterem. Tyszanie przetrwali jednak te ostatnie sekundy meczu bez straty gola i po raz drugi w tych ćwierćfinałach schodzili z tafli jako zwycięzcy.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

1:0 (10:05) Yafimenka – Novajovsky 5/4
1:1 (47:24) Wolzhankin
2:1 (52:07) Yafimenka – Truchno

Kary: 36 min – 26 min
GKS Tychy: Murray; Novajovsky – Yeronau (6), Klimenko (4) – Truchno – Komorski; Kotlorz – Bizacki, Witecki (2+10 za niesportowe zachowanie) – Galant – Yafimenka; Pociecha – Ciura, Szczechura – Cichy – Mroczkowski; Bagiński – Kolarz (2+10 za niesportowe zachowanie), Gościński – Rzeszutko – Jeziorski (2).
KH Energa Toruń: Spesny (do 58:47); Kozlov – A. Jaworski (2), Dołęga – Fraszko – Kalinowski (2); Zieliński – Smirnov (2), Sergushkin (2) – Feofanov (2, 2+10 za niesportowe zachowanie); Griebienyuk – Shkodenko (2), Yesayan – Korchokha (2) – Wolzhankin; Skólmowski – Yeremenko, J. Jaworski – Olszewski – Naparło.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej play-off: GKS Tychy – KH Energa Toruń (2020.02.22) [galeria]