Hokej play-off: W serii do czterech wygranych Gdańsk prowadzi z Tychami 2-1 [foto] Hokej

Jedna dobra tercja po dwóch słabych odsłonach, to było za mało aby pokonać Automatykę Gdańsk. Hokeiści GKS-u Tychy w meczu przed własną publicznością ulegli gdańszczanom 1:3 i w ćwierćfinałowej serii do czterech zwycięstw przegrywają 1-2. Tyszanie „noża na gardle” jeszcze nie mają, gra toczy się do czterech wygranych ale dobrze by było aby trójkolorowi przełamali się i na terenie rywala wyrównali stan rywalizacji.

Mecz nr 4 zostanie rozegrany w poniedziałek, 25 lutego na lodowisku w Gdańsku.

Przyjezdni z Gdańska wykorzystali już pierwszą grę w liczebnej przewadze. Kiedy na ławce kar „odpoczywał” Adam Bagiński goście założyli hokejowy zamek, a drugą z prób strzelając spod linii niebieskiej wykorzystał Yan Krasovsky. O ile na strzelenie pierwszej bramki gdańszczanie potrzebowali minuty czasu gry w przewadze, to przy kolejnym wykluczeniu tyskiego zawodnika – Alexandra Yeronau, ekipa Marka Ziętary gola zdobyła po zaledwie 18 sekundach gry w powerplay. Trzecie osłabienie tyszanie przetrwali (kara Alexei Yafimenki z 9 minuty) i chociaż gra trójkolorowym się nie kleiła, to w 16 minucie zdołali strzelić kontaktowego gola, który…. nie został uznany. Decyzja sędziego była bezdyskusyjna, bramka została zdobyta łyżwą.

W naprawdę trudnym położeniu GKS znalazł się w 30 minucie, kiedy Automatyka podwyższyła prowadzenie na 3:0. Trzybramkową stratę, mając do rozegrania jeszcze połowę spotkania, spokojnie można odrobić o ile wjeżdża się w tercję przeciwnika, jest się dokładnym w podaniach no i strzela na bramkę. Niestety, tyszanie dopiero po golu Josefa Vitka zaczęli grać (m.in. dwie szanse Gleba Klimenko), wcześniej trójkolorowym zdarzały się okresy kiedy nawet nie potrafili sforsować gdańskiej zapory czy to w tercji neutralnej czy przy linii niebieskiej.

Początek trzeciej odsłony to dwa wykluczenia nałożone na zawodników gości: Vladislava Yelakova i Oskara Lehmanna. Gra GKS-u w podwójnej przewadze nie przełożyła się jednak na bramkę, gol padł ale dopiero po wyrównaniu sił na lodzie. W kolejnych minutach Tychy nie wykorzystały gry 5 na 4 (kara Lehmanna), 6 na 4 (kara Stasiewicza i wycofanie z bramki Murraya) a na koniec gry w 5 przeciwko 3 gdańszczanom (kary Rozhkova i Golovina oraz wycofanie bramkarza).

GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

0:1 (04:42) Krasovsky – Rozhkov 5/4
0:2 (07:36) Golovin – Krasovsky 5/4
0:3 (29:36) Vitek – Steber
1:3 (44:12) Klimenko – Komorski – Yafimenka

Kary: 28 min – 22 min
GKS Tychy: Murray (do 56:40 i od 58:24 do 58:45; 10 za niesportowe zachowanie); Kotlorz – Novajovsky, Klimenko – Komorski (2) – Yafimenka (2); Górny – Bryk, Gościński – Rzeszutko – Bagiński (2); Pociecha (2) – Ciura, Sykora (2) – Cichy (2+2) – Szczechura; Yeronau (2) – Mikhnov, Jeziorski – Galant – Witecki (2). Trener: Andrei Gusow.
MH Automatyka Gdańsk: Cowley; Cunik – Maly, Steber – Polodna – Vitek (2); Tesliukevich – Krasovsky, Yelakov (2) – Rozhkov (2) – Golovin (4); Pastryk (2+2) – Lehmann (6), Danieluk – Rompkowski – Marzec; Leśniak – Dolny, Stasiewicz (2) – Pesta – Samusienko. Trener: Marek Ziętara.

Terminarz 1 rundy play-off
GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk – stan rywalizacji 1-2

16.02.2019 (sobota, godz. 17:00) GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
19.02.2019 (wtorek, godz. 18:30) MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
22.02.2019 (piątek, godz. 18:00) GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
25.02.2019 (poniedziałek, godz. 18:30) MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy