Hokej play off: Wykorzystali błędy przeciwnika. GKS Tychy po raz drugi pokonuje Unię Oświęcim [foto] Hokej

W czwartym z półfinałowych spotkań play-off hokeiści GS-u Tychy pokonali Unię Oświęcim 2:1, wyrównując tym samym stan rywalizacji na 2-2. W dzisiejszym spotkaniu długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w połowie spotkania Roman Szturc z Filipem Komorskim otworzyli wynik spotkania, bramkę zdobywając przy wznowieniu wprost z koła bulikowego. Równie udany co końcówka 2 tercji był początek ostatniej odsłony, kiedy Bartłomiej Jeziorski podwyższył na 2:0. Kontaktowe trafienie Andreia Denyskina zapewniło hokejowe emocje do końca spotkania.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrana w sobotę na lodowisku w Oświęcimiu. Gra toczy się do czterech wygranych.

Wczorajsza wygrana dodała tyskim hokeistom pewności. Zaraz na początku spotkania trójkolorowi wybronili podwójne osłabienie, kiedy po karach za nadmierną ilość zawodników na lodzie oraz karze indywidualnej dla Szymona Marca przez 1:34 grali w 3 przeciwko 5 unitom. Po wyrównaniu sił na lodzie, tyszanie ruszyli do ataku ale to Sebastian Kowalówka w 7 minucie miał najlepszą bramkową okazję, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W dalszej części gry oba zespoły przyjęły postawę wyczekującą, szans strzeleckich szukając bardziej w kontrach niż w huraganowych atakach.

W drugiej tercji GKS bardziej otworzył się w grze, ale 100% sytuacji trójkolorowi nie wypracowali. W 34 minucie arbitrzy główni spotkania Paweł Kosidło i Marcin Polak weryfikowali zapis wideo czy padła bramka dla Unii ale wszystko zakończyło się „tylko” 2 minutowym wykluczeniem dla Alexandra Younana za opóźnianie gry. Po wyrównaniu sił, gra została wznowiona w tercji Unii, a Roman Szturc wprost z koła bulikowego skierował gumę do oświęcimskiej siatki.

Dwie minuty po rozpoczęciu ostatniej odsłony, Bartłomiej Jeziorski podwyższył prowadzenie Tychów na 2:0. W połowie tercji przyjezdni złapali kontakt bramkowy za sprawą Andreia Densykina. Od tego momentu Unia zaczęła coraz mocniej naciskać, GKS starał się nie pozostać dłużny, widowisko nabrało rumieńców a licznie zgromadzeni na tyskim Stadionie Zimowym kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Tyscy hokeiści zostali pożegnani nie tyko brawami za dzisiejszą wygraną ale i przyśpiewką ‚w sobotę tyko zwycięstwo’.

GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

1:0 (36:35) Szturc – Komorski
2:0 (42:18) Jeziorski – Dupuy 5/4
2:1 (48:45) Denyskin

Kary: 8 min (w tym 2 min kary techn) – 6 min
GKS Tychy: Fucik; Pociecha – Kaskinen, Sedivy – Komorski – Szturc; Jaśkiewicz – Bizacki, Gościński – Starzyński (2) – Jeziorski; Younan (2) – Nilsson, Mroczkowski – Boivin – Dupuy; Ubowski – Ciura, Juhola – Galant – Marzec (2). Trener: Andrey Sidorenko.
Re-Plast Unia Oświęcim: Lindskoug (do 59:33); Dyukov – Erofeev, Denyskin – Dziubiński – Padakin; Pangelov-Yuldashev (2) – Jakobsons, Ahopelto – Cichy – Szczechura; Bezuska – P. Noworyta, da Costa – Krzemień – S. Kowalówka; M. Noworyta – Sołtys, Laakso (2) – Wanat (2) – Prusak. Trener: Nik Zupancic.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej play-off: GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim (2023.03.16)