Hokej PP: Puchar Polski trafił do Jastrzębia [foto]Sport

Hokej PP: Puchar Polski trafił do Jastrzębia [foto]

Tegoroczny Puchar Polski trafił do zespołu JKH GKS Jastrzębie, który w finałowym starciu z TatrySki Podhale Nowy Targ pokonał „Szarotki” 4:0. Dla Jastrzębia jest to drugi w historii Puchar, ostatni raz JKH sięgnęło po to trofeum w 2012 roku.

Podhale Nowy Targ, które we wczorajszym półfinale gładko (wygrana 3:0) poradziło sobie z gospodarzem turnieju – zespołem GKS Tychy, dzisiaj w starciu z JKH GKS Jastrzębie miało nieliche kłopoty. Po dwóch tercjach nowotarżanie przegrywali 0:3, szans na odrobienie strat podopieczni Tomka Valtonena szukali więc w każdej nadarzającej się sytuacji. Jedną z takich okazji była kara nałożona na Jakuba Kubesa (49 min), kiedy trener Podhala ściągając z bramki Przemka Odrobnego zdecydował się na wprowadzenie dodatkowego zawodnika w polu (gra 6 na 4). Kolejny manewr z wycofaniem bramkarza „Szarotki” przeprowadziły kilka minut później (54 min), ale i tym razem krążek mijał słupki nowotarskiej bramki. Po kilku próbach skierowania krążka do pustej siatki Podhala, w końcu sztuka ta udała się Łukaszowi Nalewajce, który tym samym ustalił wynik spotkania na 4:0.

TatrySki Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

0:1 (20:25) Kominek – Lukacik – Fabus
0:2 (29:29) Wałęga – Michałowski – Paś 4/4
0:3 (33:09) Dubinin – Wróbel – R. Nalewajka
0:4 (57:40) Ł. Nalewajka – Homer 5/6 (do pustej)

Kary: 8 min – 8 min
TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (2); Wajda – Tolvanen, Różański – Dziubiński – Koski; Jaśkiewicz – Kolusz, Sammalmaa – Neupauer – Guzik (2); Hovinen – Moksunen (4), Siuty – Zapała – M. Michalski; Mrugała – Dutka, Worwa – D. Kapica – Słowakiewicz. Trener: Tomek Valtonen.
JKH GKS Jastrzębie: Raszka; Homer (2) – Lukacik, Wałęga – Fabuś – Paś (2); Grof – Michałowski, Kominek – Kulas – Kasperlik (2); Kantor – Sulka, Ł. Nalewajka – Dubinin – R. Nalewajka; Kubes (2) – Gimiński, Wróbel – Jarosz- Sołtys. Trner: Robert Kalaber.

Wyniki spotkań Pucharu Polski rozgrywanego na Stadionie Zimowym w Tychach

27.12.2018 (czwartek) – półfinały
godz. 16:30 Tauron GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:4 k. (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:0, k. 0:2)
godz. 20:00 GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

28.12.2018 (piątek, godz. 19:45) – finał