Hokej: Widmo spadku zawisło nad reprezentacją PolskiSport

Hokej: Widmo spadku zawisło nad reprezentacją Polski

Reprezentacji Polski nie wiedzie się na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A, rozgrywanych w Budapeszcie. Dzisiaj biało-czerwoni przegrali z Węgrami i nad ekipą prowadzoną przez Teda Nolana zawisło widmo spadku do niższej Dywizji 1B.

Dotychczas Polska wygrała tylko jedno spotkanie – z reprezentacją Słowenii i zajmuje piąte, przedostatnie miejsce w tabeli. Tabelę zamyka Słowenia ale ma do zagrania o jedno spotkanie więcej niż Polacy. Ostatnia ekipa zostanie zdegradowana do dywizji 1B.

Spotkanie z „bratankami” źle się rozpoczęło dla biało-czerwonych, już w 10 minucie meczu Polacy przegrywali z Węgrami 0:2. Nadzieję w serca polskich kibiców wlali Filip Komorski i Aron Chmielewski, którzy w drugiej odsłonie strzelili bramki na kolejno 1:2 i 2:2. Niestety po zaledwie 30 sekundach od wznowienia gry w trzeciej tercji, gospodarze turnieju odzyskali prowadzenie na co biało-czerwoni nie byli w stanie odpowiedzieć, przegrywając spotkanie 2:3.

Polska – Węgry 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

0:1 (01:04) Sebok – Gallo – Hari 5/4
0:2 (09:17) Benk – Magosi
1:2 (25:21) Komorski – Dronia
2:2 (32:13) Chmielewski – Kolusz – Pociecha
2:3 (40:30) Hari – Sebok

Kary: 8 min. (w tym 2 min. kary techn.) – 8 min.
Polska: Odrobny (do 59:01 i od 59:17 do 59:34); Ciura – Pociecha, Chmielewski – Kapica – Kolusz; Dronia – Tomasik, Zapała (2) – Malasiński – Łyszczarczyk; Górny – Bryk, Urbanowicz – Dziubiński – Łopuski; Wanacki – Rompkowski, Witecki – Neupauer (2) – Komorski (2).
Węgry: Vay; Pozsgai (4) – Stipsicz, Sebok – Hari – Erdely; Wehrs – Varga (2), Gallo – Bodo – Vas; Goz – Sziranyi, G. Nagy – Sarauer – Koger; Garat – Benk, K. Nagy (2) – Magosi.