Hokej: Wygraną z Podhalem GKS zamknął drugą rundę rozgrywek PHL [foto] Hokej

Hokej: Wygraną z Podhalem GKS zamknął drugą rundę rozgrywek PHL [foto]

W meczu zamykającym drugą rundę rozgrywek PHL, hokeiści GKS Tychy na własnym lodzie pokonali TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1. Na listę strzelców wpisali się Michael Cichy – dwukrotnie, Filip Komorski oraz Peter Novajovsky. Dobre spotkanie rozegrał Gleb Klimenko, który asystował przy pierwszych trzech bramkach.

Kolejne spotkanie tyszanie rozegrają 25 listopada, kiedy podejmować będą lidera tabeli – zespół Tauron KH GKS Katowice.

Od pierwszych minut tyszanie nie oszczędzali sił grając ofensywnie, co w 7 minucie przyniosło im bramkę. Autorem premierowego trafienia był Michael Cichy, który oddał strzał z okolic bulika. Trójkolorowi na tyle panowali nad wydarzeniami na tafli, że trener Podhala Tomasz Valtonen w 12 minucie zmuszony był wziąć czas. W tej beczce miodu znalazła się jednak i łyżka dziegciu. Podopiecznym Andreja Gusowa zdarzały się chwile kompletnego rozprężenia, tak jak w 11 minucie, kiedy tylko cudem para Jakub Worwa i Ali Liikanen nie trafili do pustej bramki GKS-u.

W drugiej odsłonie przewaga GKS-u nie była już tak jednoznaczna, tyszanom w powiększeniu przewagi bramkowej stanął na drodze Przemysław Odrobny, który bronił z dużym wyczuciem i ze sporym szczęściem. Pokonać „Wiedźmina” próbowali z bliska m.in. Bartłomiej Jeziorski czy Alex Szczechura. Końcówkę tej odsłony i początek trzeciej tyszanie grali w pięciu na czterech, kiedy za faul na Olafie Bizackim (atak na głowę) karę meczu za niesportowe zachowanie otrzymał Krzysztof Zapała.

Przewagę tę udało się Tychom wykorzystać na początku trzeciej tercji, kiedy na 2:0 strzałem z bliska podwyższył Filip Komorski. Kilka minut później po bardzo ładnej akcji drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Cichy. Na to trafienie „Szarotki” bardzo szybko odpowiedziały, po niecałej minucie straty zmniejszył Oskar Jaśkiewicz. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, wynik spotkania na 4:1 ustalił Peter Novajovsky.

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

1:0 (06:41) Cichy – Klimenko – Pociecha 5/4
2:0 (41:07) Komorski – Klimenko – Szczechura 5/4
3:0 (48:16) Cichy – Klimenko
3:1 (49:03) Jaśkiewicz – Neupauer – Wielkiewicz
4:1 (58:15) Novajovsky – Komorski

Kary: 4 min – 29 min
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura (2), Sykora – Komorski – Mikhnov; Bryk (2) – Kolarz, Salamon – Rzeszutko – Bagiński; Kotlorz – Novajovsky, Klimenko – Cichy – Szczechura; Bizacki – Gościński, Jeziorski – Galant – Witecki.
TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (2); Zapała (5+20 za niesportowe zachowanie za atak na głowę) – Moksunen, Guzik – Koski – Sammalmaa (2); Jaśkiewicz – Mrugała, Wielkiewicz – Neupauer – Kolusz; Wajda – Tolvanen, Michalski – Dziubiński – Siuty; Wolski – Dutka, Liikanen – Kapica – Worwa.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ (2018.11.16)