Hokej: Wysoka wygrana z Cracovią i hat-trick Sykory Hokej

Hokej: Wysoka wygrana z Cracovią i hat-trick Sykory

GKS Tychy odniósł pewne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Comarch Cracovią. Tyszanie kontrolowali przebieg meczu pokonując „Pasy” 6:1. Podopieczni Andreja Gusowa trzykrotnie wykorzystali grę w przewadze, a hat-tricka skompletował Tomas Sykora.

Po pierwszej tercji GKS prowadził z Cracovią 2:0, gole zdobywając w odstępie zaledwie 29 sekund. Swoje okazje wykorzystali Tomas Sykora puszczając gumę między parkanami Michaela Łuby oraz Jarosław Rzeszutko, który stojąc przed bramką zmienił tor lotu krążka po strzale Bartosza Ciury. Zawodnicy „Pasów” parokrotnie mogli zaskoczyć stojącego w bramce Tychów Johna Murraya ale swoich szans nie wykorzystał m.in. Michal Vachovec (16 min).

Druga odsłona była w wykonaniu trójkolorowych nieco gorsza. W połowie tercji podopieczni Rudolfa Rohacka strzelili kontaktową bramkę a że był to pierwszy gol dla gospodarzy na lód krakowskiego lodowiska poleciały maskotki. Zebrane w akcji Teddy Bear Toss pluszaki zostaną przekazane do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu oraz krakowskich domów dziecka. Na trafienie Emila Svec kilka minut później uderzeniem zza bulika odpowiedział Sykora.

Cztery minuty po rozpoczęciu trzeciej tercji Sykora skompletował hat-tricka, podwyższając prowadzenie Tychów na 4:1. Kilka sekund później krążek nieszczęśliwie odbił się od nogi Mateusza Rompkowskiego i wpadł do siatki Cracovii. Bramka na 5:1 została zapisana na konto Jakuba Witeckiego. Wynik spotkania na 6:1 ustalił gleb Klimenko, który dobitką zakończył akcję Bartłomieja Pociechy i Michaela Cichego.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 1:6 (0:2, 1:1, 0:3)

Kary: 12 min – 8 min
Comarch Cracovia: Łuba; Kruczek – Gajor, Turiainen (2) – Kalinowski (2) – Kapica; Rompkowski (2) – Noworyta, Bepierszcz – Vachovec – Csamango; Kamienieu – Musioł, Svec – Domogała – Tvrdon (2); Kamiński (2) – Kisielewski, Brynkus – Bryniczka – Zygmunt (2).
GKS Tychy: Murray; Pociecha (2) – Ciura, Sykora – Cichy – Szczechura (2); Bryk – Górny, Klimenko (2) – Rzeszutko (2) – Bagiński; Jeronau – Novajovsky, Yafimenka – Komorski – Mikhnov; Gościński – Kotlorz, Jeziorski – Galant – Witecki.