Hokej: Z Toruniem zgodnie z planem, czyli dwucyfrówka [foto] Hokej

Hokej: Z Toruniem zgodnie z planem, czyli dwucyfrówka [foto]

Hokeiści GKS-u Tychy, którzy za dziewięć dni pojadą do Włoch powalczyć w półfinale Pucharu Kontynentalnego, dzisiaj w przełożonym spotkaniu zagrali z Nestą Toruń. Na początku drugiej tercji tyszanie prowadzili tylko 3:2, niespodzianki jednak nie było bo w połowie spotkania GKS prowadził już 7:2, wygrywając ostatecznie 12:2.

Aż do 22 minuty goście z Torunia mogli myśleć o wywiezieniu punktów z Tychów, kiedy kontaktowego gola na 3:2 zdobył Vladimir Mikhailov. Jednak w przeciągu trzech minut ekipa Leszka Minge straciła cztery bramki a trener Nesty aby przerwać tą bessę wziął czas. Pomogło na trochę, bo dopiero trzy minuty później padła kolejna bramka dla GKS-u. Kolejne trafienia dla Tychów były kwestią czasu: 36 minuta bramka Jarosława Rzeszutki – pierwsza zdobyta przez GKS w przewadze, 37 minuta – bardzo ładna bramka Josefa Vitka i 39 minuta – gol Jakuba Witeckiego – ponownie zdobyta podczas gry w przewadze.

Ostatnia odsłona rozpoczynała się przy stanie 10:2 dla GKS-u Tychy. W bramce Torunia Mateusza Studzińskiego zastąpił Michał Plaskiewicz, który skapitulował po 6 minutach po golu Martina Vozdeckýego. W porównaniu do drugiej tercji tyszanie mieli zdecydowanie mniej strzeleckich okazji a w 47 minucie trójkolorowi nawet nie wykorzystali gry w podwójnej przewadze (1:34 minuty). Końcówka spotkania to dwie świetne okazje gości na trafienie, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy – jako ostatni na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Jeziorski ustalając wynik spotkania na 12:2.

GKS Tychy – Nesta Mires Toruń 12:2 (3:1, 7:1, 2:0)

Kary: 6 min. – 14 min.
GKS Tychy: Žigárdy; Kuboš – Ciura, Pociecha – Bryk, Zaťko – Kotlorz, Górny – Horzelski (4); Jeziorski – Komorski – Vítek, Vozdecký – Kristek – Bepierszcz (2), Woźnica – Rzeszutko – Bagiński, Witecki.
Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz (od 20:01 do 40:00 Studziński); Zhylinski (4) – Jaworski (4), Trakhnov – Skólmowski, Podsiadło – Kovrakh, Heyka; Fraszko – Kukushkin (2) – Minge, M. Kalinowski – Mikhailov – Dołęga, Stasiewicz – Ćwikła (2) – Naparło (2), Husak.