Piłka nożna: GKS przegrywa z Chojniczanką [foto] Piłka nożna

Piłka nożna: GKS przegrywa z Chojniczanką [foto]

Prowadzony przez Kamila Kieresia GKS Tychy przegrał dzisiaj z Chojniczanką Chojnice 0:2. Wobec krytyki, że ostatnio notowaliśmy same remisy, ja bym dzisiaj chciał mieć remis. Były dobre klarowne sytuacje – zaczął ocenę spotkania Kiereś.

„Pierwsza połowa ustawiła cały mecz” – nie wdając się w szczegóły skomentował mecz trener gości, Maciej Bartoszek.

W 8 minucie meczu Chojniczanka wyszła na prowadzenie, po tym jak Konrad Gąsiorowski, arbiter główny spotkania odgwizdał karnego a swojej szansy nie zmarnował Jakub Biskup. Tyskim kibicom decyzja sędziego wydała się na tyle niezrozumiała, że spiker musiał parokrotnie prosić o kulturalny doping.

Zbyt dużo negatywnych emocji wywołał dzisiaj sędzia. Sędziowanie nie było na odpowiednim poziomie – pozwolił sobie na krytykę trener GKS-u Tychy.

Po dwudziestu minutach gry zapachniało drugim trafieniem dla przyjezdnych. Tyszanie pogubili się pod własną bramką, goście przez dłuższą chwilę kiwali trójkolorowych a stracie bramki zapobiegł Paweł Florek, broniąc strzał Jacka Podgórskiego. Jeszcze przed przerwą podopieczni Kamila Kieresia przyspieszyli nieco grę, efektem czego były dwie doskonałe sytuacje. Najpierw 33, nadbiegając prawym skrzydłem Mateusz Grzybek zmusił do interwencji Łukasza Budziłka, w tej samej 33 minucie Chojniczankę od straty bramki uratowała poprzeczka. Niestety, kiedy goście ponownie zameldowali się w polu karnym GKS-u, to od razu powiększyli prowadzenie na 2:0.

Drugą połowę oglądałoby się dużo przyjemniej, gdyby GKS nie przegrywał 2:0. Okazje Mateusza Bukowca (62 min.), Jakuba Świerczoka (71 min.) czy Mateusza Grzybka z podania Filipa Areziny (80 min.) nie przełożyły się na bramkową zdobycz.

„Drużyna po przerwie podniosła się mentalnie. Zmieniliśmy ustawienie na bardziej ofensywne, byliśmy w grze, mieliśmy sytuacje” – oceniał spotkanie Kiereś.

GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:2)
0:1 Biskup (rzut karny) (8 min.)
0:2 Mikołajczak (40 min.)

GKS Tychy: Florek- Górkiewicz (46. Świerczok) – Boczek – Tanżyna – Mańka (85. Varadi) – Grzybek – Bukowiec (C) – Szumilas (46. Arezina) – Grzeszczyk – Kowalski – Mączyński.
Chojniczanka Chojnice: Budziłek – Podgórski – Biskup (62. Lisowski) – Kieruzel – Kosakiewicz – Jakóbowski – Grzelak – Markowski – Kryszak – Rybski (C) (65. Zawistowski) – Mikołajczak (76. Meschia).

Żółte kartki: Bukowiec (45.), Kowalski (63.), Varadi (89.), Boczek (90.), Grzybek (90.) – Kosakiewicz (28.), Rybski (29.), Budziłek (34.), Kieruzel (45.), Kryszak (58.), Markowski (60., 89.), Meschia (79.)