Piłka nożna: GKS Tychy przegrywa z Rakowem [foto] Piłka nożna

Piłka nożna: GKS Tychy przegrywa z Rakowem [foto]

W 31. kolejce Nice 1 ligi piłkarze GKS-u Tychy przegrali z Rakowem Częstochowa 0:3, wszystkie bramki tracąc w pierwszej połowie spotkania.

Dzisiaj na tyskim Stadionie Miejskim spotkały się drużyny z takim samym dorobkiem punktowym (po 46 punkty, GKS – 7 miejsce, Raków – 8 miejsce w tabeli), które miały realną szansę na awans do ekstraklasy. Szczególnie w pierwszej połowie spotkania to jednak Raków był tym zespołem, któremu bardziej na ewentualnym awansie zależało.

Już w 2 minucie spotkania pod tyską bramką znalazł się Piotr Malinowski, którego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Daniel Tanżyna. Wraz z upływem kolejnym minut mecz się nieco wyrównał ale nadal lepsze wrażenie sprawiała ekipa Marka Papszuna. Pierwszego gola w 18 minucie strzałem z ostrego kąta zdobył Dariusz Fornella, 10 minut później po dośrodkowaniu na 2:0 podwyższył Karol Mondek, po kolejnych 12 minutach wbiegający w pole karne Adam Radwański strzałem z najbliższej odległości nie dał żadnych szans tyskiemu bramkarzowi.

Na drugą połowę zespoły wyszły w niezmienionych składach, a wynik nie uległ zmianie. Dobre interwencje zaliczył Konrad Jałocha m.in. w 54 minucie czy w 83 minucie, broniąc strzał Piotra Malinowskiego. Tyskiemu golkiperowi dopisało także szczęście, kiedy również w 83 minucie Raków był bardzo bliski zdobycie czwartej bramki. I trójkolorowi mieli swoje szanse ale zabrakło wykończenia, jak w przypadku Michała Fidziukiewicza. Tyski napastnik, który wszedł na murawę w 58 minucie, swoje okazje miał w 75 minucie, ale uderzył na bramkę głową niecelnie, z kolei w 78 minucie strzelił nad poprzeczką.

GKS Tychy – Raków Częstochowa 0:3 (0:3)

0:1 Fornella (18′)
0:2 Mondek (28′)
0:3 Radwański (40′)

Żółte kartki: Daniel (25′), Bernhardt (45′), Tanżyna (64′), Grzeszczyk (69′), Mańka (85′) – Fornella (69′), Rachmanow (74′)
GKS Tychy: Jałocha – Biernat – Mańka – Grzeszczyk – Grzybek – Zapolnik – Kaczmarczyk (83′ Piątek) – Tanżyna – Daniel – Bernhardt (88′ Biegański) – Abramowicz (58′ Fidziukiewicz).
Raków Częstochowa: Lis – Rachmanow – Niewulis – Radwański – Embalo (62′ Czerkas) – Formella (79′ Figiel) – Malinowski (88′ Kościelny) – Sapała – Łabojko – Mondek – Góra.