Piłka nożna: Inauguracja ligi w strugach deszczu [foto] Piłka nożna

Piłka nożna: Inauguracja ligi w strugach deszczu [foto]

Piłkarze GKS-u Tychy pierwszoligowe rozgrywki zainaugurowali meczem z Pogonią Siedlce. Tyszanie jeszcze nie weszli dobrze w mecz, kiedy po zaledwie trzech minutach gry – po bramce Daniela Chyły – przegrywali z Pogonią 0:1. „W tygodniu pracowaliśmy nad stałymi fragmentami gry, i z tego elementu zdobyliśmy bramkę” – komentował trener przyjezdnych Dariusz Banasik. Wynik 0:1 utrzymał się do końca spotkania.

„Boli bardzo ta porażka, zarówno mnie jak i całą drużynę. Ciężko pracowaliśmy, by dobrze zaprezentować się jako beniaminek podczas tej inauguracji. Nie będziemy szukali alibi, że murawa była przesiąknięta. Przewaga w sytuacjach, piłkach otwierających była po naszej stronie, niestety straciliśmy bramkę ale trudno powiedzieć że w tym momencie któraś drużyna miała przewagę. Piłka to gra detali, dzisiaj to zdecydowało” – podsumował spotkanie Kamil Kiereś, trener GKS-u.

Po początkowej dominacji gości, podopieczni Kamila Kieresia przypomnieli sobie, że to oni są gospodarzami spotkania, jednak bramce Rafała Misztala na poważnie zagrozili dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 40 minucie główkował Łukasz Grzeszczyk i była to najlepsza na wyrównanie sytuacja trójkolorowych. W 45 minucie dobrze dośrodkował Marcin Radzewicz, jednak na przesiąkniętej wodą murawie tyszanie nie byli w stanie wykorzystać tej szansy.

Po zmianie stron, kiedy deszcz osłabł a z murawy nieco zeszła woda, miejscowym grało się zdecydowanie lepiej. W 54 minucie strzelając z dość ostrego kąta, o metr pomylił się Jakub Świerczok. Właśnie tę sytuacje przypomniał Kiereś: mieliśmy dwie doskonałe sytuacje, jedną w końcówce pierwszej polowy, drugą po przerwie kiedy Mączyński zagrywał do Kuby Świerczoka. Dobrze zaprezentował się 20-letni Wojciech Szumilas. Tyski pomocnik miał swoją okazję w 88 minucie, niestety jego strzał „poszedł” prosto w bramkarza Pogoni.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni: trzy punkty, inauguracja, mecz na wyjeździe. Wywozimy z trudnego terenu trzy punkty. Dzisiaj warunki pogodowe nie sprzyjały pięknej, technicznej grze” – podsumował Dariusz Banasik, trener Pogoni Siedlce.

GKS Tychy – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)
0:1 Chyła (3 min.)

GKS Tychy: Florek – Górkiewicz (75. Grzybek) – Boczek – Tanżyna – Mańka (46. Kowalski) – Mączyński – Bukowiec (C) (70. Szumilas) – Hirskyi – Grzeszczyk – Radzewicz – Świerczok.
Pogoń Siedlce: Misztal (C) – Wrzesiński – Żytko (ż.) – Jędrych – Wójcik (75. Kurbiel) – Świerblewski (58. Burkhardt (ż)) – Dybiec (ż.) – Chyła (ż)- Bajdur – Tomasiewicz (87. Lewandowski) – Demaniuk.

Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu: Piłka nożna GKS Tychy – Pogoń Siedlce (2016.07.31)