Piłka nożna: Przegrana przy milczących trybunach [foto] Piłka nożna

Piłka nożna: Przegrana przy milczących trybunach [foto]

W spotkaniu GKS-u Tychy ze spadkowiczem z ekstraklasy zespołem Podbeskidzie Bielsko-Biała górą okazali się bielszczanie, pokonując GKS 1:0. „To było trudne dla nas spotkanie ze szczęśliwym końcem” – podsumował nowy trener Podbeskidzia, Jan Kocian.

Już w 15 minucie spotkania piłka znalazła się w bramce Pawła Florka, jednak radość kibiców Podbeskidzia trwała krótko, bo gol padł ze spalonego. Remis po 45 minutach gry był jak najbardziej sprawiedliwy, do przerwy zespoły z Tychów i Bielska-Białej miały tyle samo sytuacji. Najlepsze z nich to te z 32 minuty, kiedy Jozef Piacek przestrzelił z główki, i z 37 minuty, kiedy to Łukasz Grzeszczyk nie znalazł drogi do bramki rywala. O ile w przypadku zawodników, w strzeleckich okazjach był remis, to odnośnie kibiców górowali ci z Podbeskidzia. Tyszanie w ramach protestu nie wywiesili fan i nie prowadzili dopingu. Że nie jest to skierowane przeciw piłkarzom, można było usłyszeć „z ust” samych kibiców tyskiego GKS-u: „Jesteśmy z wami, piłkarze, jesteśmy z wami”.

„Ewidentnie brakowało wsparcia. Nie mówię o wszystkich kibicach ale tak się nie kibicuje” – powiedział zapytany o brak dopingu Kamil Kiereś.

Do drugiej połowy drużyna gości przystąpiła z jedną zmianą, Jozefa Dolnego zmienił Michał Janota. Zespół GKS-u w składzie nie zmienił niczego. I znowu ilość okazji na zdobycie gola przez miejscowych i przyjezdnych była podobna, z tą ogromną różnicą, że Podbeskidzie swoją okazję wykorzystało. W 60 minucie Tychy zaliczyły poprzeczkę, pięć minut później Damian Chmiel strzelił jak się okazało jedynego gola w tym spotkaniu.

„Było to wyrównane spotkanie beniaminka ze spadkowiczem z ekstraklasy. Nie można powiedzieć, że któraś z drużyn miała przewagę. Może potrzeba było więcej precyzji, na pewno nie byliśmy słabszą drużyną” – ocenił występ swoich zawodników Kamil Kiereś.

GKS Tychy – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
0:1 Chmiel (65′)

GKS Tychy: Florek – Górkiewicz – Boczek – Tanżyna – Mańka – Grzybek – Bukowiec (C) (72. Hirskyi) – Arezina (76. Szumilas) – Grzeszczyk – Radzewicz – Varadi (67. Mączyński).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Leszczyński – Deja – Piacek – Magiera – Zakrzewski – Sokołowski (C) – Chmiel – Podgórski (90. Tarnowski) – Sierpina (85. Kołodziej) – Dolny – Demjan.

Żółte kartki: Mączyński (90′) – Piacek (39′), Deja (77′)