Piłka nożna: W pierwszym domowym spotkaniu GKS Tychy pokonuje Stal Mielec Piłka nożna

Piłka nożna: W pierwszym domowym spotkaniu GKS Tychy pokonuje Stal Mielec

Piłkarze GKS-u Tychy w pierwszym domowym spotkaniu nowego sezonu, pokonali Stal Mielec 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył 20-letni Dawid Błanik.

„Cieszymy się z wyniku, cieszymy się ,że bramkę zdobył młody człowiek, jednak najbardziej cieszymy się, że robimy krok w kierunku lepszej gry. Powoli zaczyna się budować prawdziwa drużyna – nie krył radości trener GKS-u Jurij Szatałow.

Wysoka temperatura wdała się w kość piłkarzom. Obie ekipy zaktywizowały się dopiero w 30 minucie, po przerwie na uzupełnienie płynów. Z czasem stało się widoczne, że trójkolorowi chcą zejść na przerwę mając jednobramkową zaliczkę. W 39 i 42 minucie główkując pokonać bramkarza Stali próbowali kolejno: Łukasz Bogusławski oraz Dawid Błanik, natomiast w 45 minucie już spoza pola karnego równie nieskuteczny okazał się Łukasz Matusiak.

Po zmianie stron, zarówno piłkarze GKS-u Tychy jak i Stali Mielec przyspieszyli, mimo to zdarzały się dłuższe fragmenty gdzie tempo spotkania siadało. W 53 minucie pewną interwencją popisał się Rafał Dobroliński, w rewanżu podanie Dawida Błanika w polu karnym przerwał zawodnik Stali. Młody 20- letni Błanik mógł cieszyć się nie tylko z dobrej dyspozycji w dzisiejszym spotkaniu ale również ze zdobycia gola w 87 minucie meczu.

„W pierwszej połowie przegraliśmy środek pola. Druga połowa była dużo lepsza w naszym wykonaniu. GKS Tychy stwarzał zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry, my staraliśmy się również kontrować” – oceniał spotkanie trener gości Zbigniew Smółka.

GKS Tychy – Stal Mielec 1:0 (0:0)
1:0 Błanik (87.)

GKS Tychy: Dobroliński – Mańka – Tanżyna – Bogusławski – Abramowicz- Błanik (90. Wróblewski) – Matusiak – Łuszkiewicz – Ćwielong (83. Szumilas) – Radewicz – Fidziukiewicz (55. Zapolnik).
Stal Mielec: Majecki – Kiercz – Grynczow – Messias dos Santos – Cholewiak – W. Gancarczyk – M. Gancarczyk – Lech – Dermanovic (57. Banaszewski) – Marciniec (57. Górka) – Wroński (73. Cwetanow).

Żółte kartki: Mańka (52.)

Więcej zdjęć w galerii: Piłka nożna GKS Tychy – Stal Mielec (2017.08.05) [galeria]