Piłka nożna: Wygrana na pożegnanie. GKS Tychy – GKS Jastrzębie 2:1 [foto] Piłka nożna

Piłka nożna: Wygrana na pożegnanie. GKS Tychy – GKS Jastrzębie 2:1 [foto]

GKS Tychy w ostatnim domowym spotkaniu sezonu 2018/2019 zgarnął komplet punktów mierząc się z wyżej notowanym rywalem – zespołem GKS Jastrzębie. Po bramkach Łukasza Grzeszczyka i Huberta Adamczyka tyszanie zakończyli spotkanie z wynikiem 2:1. Dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza była to czwarta wygrana z rzędu.

Tyszanie po pierwszej połowie schodzili prowadząc z Jastrzębiem 1:0. Strzelcem gola był Łukasz Grzeszczyk, dla którego była to 10 bramka w tym sezonie. Kapitan tyskiego GKS-u miał w 41 minucie szansę podwyższyć prowadzenie ale jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Grzegorza Drazika.

Na drugą połowę zespoły weszły w niezmienionych składach. Kilka minut po wznowieniu gry, po indywidualnej akcji na 2:0 podwyższył Hubert Adamczyk. 10 minut później z gola cieszyli się goście. Po dośrodkowaniu z wolnego, bramkę głową zdobył Bartosz Jaroszek. Druga połowa była ciekawsza niż pierwsza część gry. Końcowy wynik spotkania mógł być zupełnie inny bo sytuacje mieli zarówno tyszanie jak i przyjezdni. Swoich okazji nie wykorzystali m.in. Jakub Vojtus w 71 minucie – Słowak nie trafił do siatki z 5 metrów, czy Omar Monterde, który w doliczonym czasie gry strzelając z paru metrów trafił prosto w bramkarza Jastrzębia.

GKS Tychy – GKS Jastrzębie 2:1 (1:0)

1:0 Grzeszczyk (25′)
2:0 Adamczyk (51′)
2:1 Jaroszek (61′)

GKS Tychy: Jałocha – Biernat – Mańka – Kowalczyk – Grzeszczyk – Vojtus (90′ Piątkowski) – J. Piątek – Steblecki (ż. 90′) – Adamczyk – Abramowicz – K. Piątek (67′ Monterde).
GKS Jastrzębie: Drazik – Jadach (57′ Skórecki) – Ali (57′ Mazurkiewicz) – Wróbel (ż. 44′, ż. 74′) – Kulawiak (ż. 90′) – Szymura – Mróz – Adamek – Jaroszek (ż. 78′, 81′ Chochulski) – Wolniewicz – Gojny.

Frekwencja: 3643 widzów

Więcej zdjęć w galerii: Piłka nożna: GKS Tychy – GKS Jastrzębie (2019.05.01) [galeria]