Piłka nożna: Zagrali nieodpowiedzielnie i stracili dwa punkty [foto] Piłka nożna

Piłka nożna: Zagrali nieodpowiedzielnie i stracili dwa punkty [foto]

W 2. kolejce Fortuna 1 ligi, piłkarze GKS-u Tychy zremisowali 1:1 z Chrobrym Głogów. Trójkolorowi prowadzili od 6 minuty spotkania po trafieniu Daniela Tanżyny, jednak w ostatniej akcji meczu goście doprowadzili do wyrównania strzałem z rzutu karnego.

„Moi zawodnicy zachowali się nieodpowiedzialnie. Już drugi raz tracimy w doliczonym czasie bramkę. Zamiast czterech punktów mamy jeden” – przypomniał przegrany inauguracyjny mecz z Odrą Opole trener GKS-u Ryszard Tarasiewicz.

W całkiem innym nastroju po meczu był Grzegorz Niciński, trener Głogowa: „Zremisowaliśmy w samej końcówce w rzucie karnym grając w 10” (czerwoną kartkę – druga żółta – otrzymał Michał Borecki w 89 minucie – przyp. red.).

Piłkarze GKS-u Tychy już w 6 minucie po stałym fragmencie gry objęli prowadzenie w meczu z Chrobrym Głogów. Takim też wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa spotkania, chociaż po 45 minutach tyszanie powinni prowadzić co najmniej 2:0. Trójkolorowym zabrakło jednak skuteczności w wykończeniu akcji. W 12 minucie wręcz zapachniało golem dla GKS-u, kiedy z narożnika dośrodkował Łukasz Grzeszczyk. W 30 min. Kamil Zapolnik zamiast do siatki trafił w zawodnika Głogowa, w 33 minucie akcję Grzeszczyka przerwał Przemysław Stolc.

„Pierwsza połowa nie była udana, w przerwie powiedzieliśmy sobie że stać nas na lepszą grę, co było widać w drugiej części gry” – powiedział Niciński.

„Nie jesteśmy zadowoleni, przede wszystkim z kilku ostatnich minut” – nie krył niezadowolenia Tarasiewicz.

W 86 minucie wynik mógł zmienić Robert Mandrysz, który popisał się rajdem omijając m.in. Jakuba Piątka czy Dawida Abramowicza. Niestety, w doliczonym czasie gry (4 min.) w ostatniej akcji za zagranie ręką arbiter podyktował dla gości rzut karny. „11” wykorzystał Przemysław Trytko zapewniając swojemu zespołowi jeden punkt.

GKS Tychy – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)

1:0 (6′) Tanżyna
1:1 (90′) Trytko (rzut karny)

GKS Tychy: Jałocha – Biernat, Bernhardt (ż) (80. Mańka), Grzeszczyk, Grzybek, Piątek, Steblecki (ż) (46. Giel), Zapolnik, Tanżyna (ż), Daniel, D. Abramowicz (ż).
Chrobry Głogów: M. Abramowicz – Ratajczak (ż), Machaj (60. Napolov), Borecki (cz.), Nowicki (72. Maćkowski), Mandrysz, Ilków-Gołąb, Trytko, Pawlik (ż) (54. Kowalczyk), Wasiluk, Stolc.

Więcej zdjęć w galerii: Piłka nożna: GKS Tychy – Chrobry Głogów (2018.07.28) [galeria]