Polonia GKS Tychy: Pechowy remis w meczu debiutów Piłka nożna kobiet

Polonia GKS Tychy: Pechowy remis w meczu debiutów

Polonia GKS zremisowała w wyjazdowym spotkaniu 10. kolejki III ligi kobiet z AKS Mikołów. Jedyną bramkę dla tyskiej drużyny zdobyła Wiktoria Nowak. Spotkanie było okazją do debiutu aż czterech nowych zawodniczek: oprócz nowo zakontraktowanych Edyty Mazur i Weroniki Bielas swoje pierwsze mecze ligowe zagrały Karolina Trombała i Paulina Rybacka.

Mecz rozpoczął się dość statycznie. Gra toczyła się głównie w środku pola, zespoły starały się konstruować ataki, jednak wobec nie najlepszego stanu murawy próżno było czekać na jakiekolwiek sytuacje podbramkowe. Polonia przeważała, niestety nie potrafiła przekuć tego na bramki. Strzałów z dystansu próbowała Dorota Hałatek, ale nie przyniosło to efektu w postaci gola. W 35. minucie najlepszą szansę na otwarcie wyniku miała Nowak, po dobrej akcji lewą stroną dostała się do pola karnego, ale uderzenie z kilku metrów obroniła bramkarka.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się znacząco. Tyszanki dalej próbowały wykorzystać większą dojrzałość gry i to w końcu się udało. W 47. minucie po prostopadłym podaniu Oliwii Ogierman przed szansą stanęła Nowak i strzałem na dalszy słupek pokonała bramkarkę. Po objęciu prowadzenia podopiecznym Dawida Kołodziejczyka grało się wyraźnie łatwiej: z większą swobodą atakowała Hałatek, więcej szans miała Tobiczyk, a w defensywie para stoperek Kowalska – Czechowska miała stuprocentową skuteczność. Pod koniec spotkania zespół AKS zaatakował. Żółtą kartkę za niesportowe zachowanie otrzymała Ogierman, a w ostatniej minucie meczu zawodniczka drużyny z Mikołowa kapitalnym strzałem z rzutu wolnego nie dała szans Trombali na jakąkolwiek interwencję.
Pomimo straconego w ostatnim momencie zwycięstwa warto skupić się na pozytywach. Tymi przede wszystkim są debiutantki – bardzo poprawny mecz jako lewa obrończyni rozegrała Weronika Bielas, wachlarz zagrań w ofensywie poszerzyła Edyta Mazur, Paulina Rybacka unikała błędów, z kolei niewiele zabrakło, by Karolina Trombała zakończyła mecz z czystym kontem.

Kolejny mecz już 2 kwietnia, Bielsku-Białej zagramy z Rekordem II. Początek o godzinie 15:00!

26 marca 2017 r. godz. 15:30, stadion AKS w Mikołowie
AKS Mikołów  – Polonia GKS Tychy 1-1 (0-0)
47′ Nowak
Polonia GKS: Trombała – Błaszczyk (30′ Kowalska), Czechowska, Ogierman, Bielas – Żychoń, Stolarczyk, Hałatek (C), Nowak (78′ Ciszewska) – Mazur (73′ Latusek), Tobiczyk