Polonia GKS Tychy: Pogrom bielszczanek Piłka nożna kobiet

Polonia GKS Tychy: Pogrom bielszczanek

Świetny mecz i wysokie zwycięstwo piłkarek Polonii GKS Tychy. W zaległym meczu 2. tyszanki kolejki wygrały z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała aż 7:0. To najwyższe zwycięstwo w sezonie!

Tyszanki od początku przejęły inicjatywę i wysoko ustawione dyktowały warunki gry. To przyniosło bramki, a worek z nimi otworzyła w 8. minucie Klaudia Tobiczyk. Kolejne dwie strzeliła Wiktoria Nowak, najpierw wykorzystując podanie Doroty Hałatek, a później sama tworząc sobie sytuację bramkową. Przewaga tyszanek rosła, a rywalki pozostawały niemal bez głosu. Przed przerwą Polonia jeszcze podwyższyła swoje pewne prowadzenie za sprawą ładnego strzału w okienko Hałatek i było to ostatnie trafienie przed przerwą.

Na drugą połowę, opiekun tyskiego zespołu Dawid Kołodziejczyk przygotował dwie zmiany – Paulina Czechowska i Joanna Żychoń zmieniły Laurę Płoskonkę i Jagodę Wasiak. Roszady w składzie nie zmieniły obrazu spotkania. Stroną przeważającą stale była Polonia GKS, a niemal bezrobotna była stojąca między słupkami Magda Antkowiak. W 49. minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym hattricka skompletowała Nowak, a kilka minut później wynik wskazywał już 6-0 dla tyszanek. W zamieszaniu pod bramką Rekordu najlepiej odnalazła się Alicja Stolarczyk, która zdobyła debiutancką bramkę w trzecioligowych rozgrywkach.

Tuż po tej akcji Polonia miała prawdziwy pit-stop – Julię Kopczyńską, Wiktorię Nowak, Dorotę Hałatek, Sabinę Hachułę i Alicję Stolarczyk zmieniły odpowiednio Emilia Pustelnik, Wiktoria Ciszewska, Agata Latusek, Alicja Błaszczyk i Agnieszka Gos. Mniej doświadczone piłkarki zbierały minuty i mogły zdobyć kolejną bramkę. Po ładnej akcji prawą stroną Błaszczyk, blisko zamknięcia akcji była Latusek, jednak brakło kilku centymetrów do podwyższenia prowadzenia. Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Tobiczyk, która efektownym rajdem minęła kilka zawodniczek i mocnym strzałem w lewy dolny róg nie dała szans bramkarce.

Kolejne spotkanie Polonii GKS odbędzie się już w następną niedzielę, 6 listopada. W Tychach podejmą czerwoną latarnię ligi, Wisłę Skoczów. Początek o godzinie 14:00.

30 listopada 2016r. godz. 14:00, stadion przy ul. Andersa

Polonia GKS Tychy – BTS Rekord II Bielsko-Biała 7-0 (4-0)

8′ 59′ Tobiczyk, 15′ 24′ 47′ Nowak, 32′ Hałatek, 53′ Stolarczyk

Polonia GKS Tychy: Antkowiak – Wasiak (41′ Żychoń), Kowalska (C), Płoskonka (41′ Czechowska), Kopczyńska (54′ Pustelnik) – Nowak (54′ Ciszewska), Ogierman, Hachuła (54′ Błaszczyk), Stolarczyk (54′ Gos) – Hałatek (54′ Latusek) – Tobiczyk.