Polonia Tychy: Wysoka wygrana tyszanekSport

Polonia Tychy: Wysoka wygrana tyszanek

Wczoraj, 10 września Polonia Tychy wygrała z LKS II Goczałkowice-Zdrój i zdobyła kolejne 3 punkty w bieżącym sezonie. Bramki strzelały Nowak, Żychoń i Tobiczyk, dla której było to debiutanckie trafienie w trzecioligowych rozgrywkach.

Mecz wydawał się formalnością dla polonistek, jednak pierwsze piętnaście minut nie należało do najlepszych w ich wykonaniu. Absencje Laury Płoskonki oraz Agaty Kowalskiej zmusiły trenera Kołodziejczyka do eksperymentalnego ustawienia linii obrony, która miała problem z wyprowadzeniem piłki. Później jednak gra się ułożyła, co poskutkowało bramką na 1-0 – na prowadzenie wyprowadziła nas Wiktoria Nowak. W 30 minucie w zamieszaniu pod bramką najlepiej poradziła sobie Klaudia Tobiczyk, która podwyższyła prowadzenie, strzelając pierwszego gola w barwach Polonii.

Upał dawał się we znaki obu zespołom i w przerwie dokonano kilku zmian. W naszym zespole na boisku zameldowała się Alicja Stolarczyk, która zmieniła Alicję Błaszczyk. Aktywna od samego początku spotkania Joanna Żychoń parę chwil po wznowieniu gry ruszyła lewą flanką i po ominięciu bramkarki strzeliła trzecią bramkę w spotkaniu. Warto zaznaczyć, że był to pewnego rodzaju prezent na jej 25. urodziny. Po tym wydarzeniu gra zrobiła się nieco bardziej leniwa, w międzyczasie czwartego gola dla Polonii zdobyła Nowak. Nie obyło się bez kontrowersji – piłka odbiła się od poprzeczki i nieznacznie przekroczyła linię bramkową. Gospodynie protestowały, jednak arbiter prowadzący był nieugięty. Później Polonia próbowała jeszcze strzelić bramkę, ale naszym zawodniczkom brakowało precyzji. Niewiele pracy miała za to Magda Antkowiak. Duży pech spotkał wprowadzoną w przerwie Stolarczyk – uraz prawej kostki uniemożliwił jej dokończenie meczu.

Po tym meczu Polonia uplasowała się na 3. pozycji w ligowej tabeli, za ROW-em Rybnik i Gimnazjum Istebna. Ma jednak o jeden mecz rozegrany mniej. Już teraz zapraszamy na niedzielny pojedynek z liderkami – Polonia Tychy kontra ROW Rybnik już 18 września o godzinie 15:00 przy ulicy Andersa!

10 września 2016 r. godz. 11:00, stadion LKS Goczałkowice-Zdrój

LKS II Goczałkowice-Zdrój – KKS Polonia Tychy 0-4 (0-2)
Nowak 19′, 55′, Tobiczyk 30′, Żychoń 43′.

Polonia Tychy: Antkowiak – Wasiak (50′ Ciszewska), Kopczyńska, Hachuła, Błaszczyk (41′ Stolarczyk, Gos 70′) – Nowak (Latusek 60′), Ogierman, Kozyra, Żychoń Tobiczyk, Hałatek.