Puchar Kontynentalny: Dokonali tego! GKS Tychy w półfinale PK! [foto] Hokej

Puchar Kontynentalny: Dokonali tego! GKS Tychy w półfinale PK! [foto]

GKS Tychy wygrał z węgierskim Jegesmedvek Miscolc i awansował do półfinału Pucharu Kontynentalnego. Tyszanie w końcu przełamali się i zaczęli strzelać bramki w przewadze. W dzisiejszym meczu z pięciu goli, GKS trzy zdobył podczas gry w pięciu na czterech. Zawodnikiem meczu został Jaroslav Kristek, strzelec dwóch bramek i asystent przy golu Vozdeckyego.

Początek spotkania należał do Miscolca. Tyszanie popełniali za dużo błędów, a stracony krążek trudno było Węgrom odebrać. Już w czwartej minucie meczu, wykorzystując okres gry w przewadze ekipa Bradleya Douglasa, wyszła na prowadzenie. Trójkolorowi, na szczęście, poprawili ten element gry. W 13 minucie przez 53 sekundy mieli okazję grać w podwójnej przewadze, pierwszy z ukaranych i strzelec bramki dla Miscolca Roland Hajos zdążył co prawda wrócić na lód ale tyszanie zdołali wykorzystać brak drugiego z wykluczonych – Adriana Toth. Zdobywcą bramki dla GKS-u był Jaroslav Kristek. Drugi okres gry z jednym więcej zawodnikiem na lodzie, wykorzystał Michał Woźnica, wyprowadzając zespół GKS-u Tychy na prowadzenie 2:1.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie, pod tyską bramką zakotłowało się a po chwili przewagę (podwójna kara mniejsza z końca 1. tercji Bartłomieja Pociechy) na wyrównującego gola zamienił Adrian Toth. GKS miał okresy ewidentnej przewagi na lodzie, szkoda że nie dopisała skuteczność, tak jak wtedy kiedy tyszanie ponownie przez półtorej minuty grali w 5 na 3. Za dużo podań, za mało strzałów.

Przełomowym momentem była kara meczu nałożona na Balinta Magosi za faul na Bartoszu Ciurze. GKS podczas pięciu minut z dodatkowym zawodnikiem na lodzie strzelił dwie bramki, odskakując Miscolcowi na 4:2. Ciężkie chwile przyszły, kiedy w 50 minucie do boksu kar udał się Pociecha. Tychy dobrze się jednak broniły, raz za razem wybijając krążek z własnej tercji. Po wyrównaniu sił, dobrze spisał się Štefan Žigárdy, broniąc strzały Attila Pavuka czy Totha oddany z paru metrów. Wynik meczu ustalił Kristek, trafiając do pustej bramki Jegesmedveka.

Brawa należą się również kibicom za doping podczas meczu. Tyszanie pamiętali o rocznicy węgierskiego powstania wywieszając fanę „Eljen Magyarorszag 23.10.1956′. Na tyskim Stadion Zimowy zawitała także grupa kibiców Miscolca.

GKS Tychy – DVTK Jegesmedvek Miscolc 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Kary: 12 min. – 37 min.
GKS Tychy: Zigardy; Zatko – Kotlorz, Kubos – Ciura, Bryk – Pociecha (6), Górny (2) – Bagiński; Kalinowski (2) – Bepierszcz – Kolusz, Komorski – Galant – Jeziorski, Vozdecky – Kristek – Kogut (2), Rzeszutko – Woźnica – Witecki.
DVTK Jegesmedvek Miscolc: Adorjan (do 58:33 i od 58:50); Lada – Leppanen (2), Goz – Vojtko, Cianfrini – Kuqali (2), Laczko – Joe; Galanisz – Pavuk – Magosi (2, 5 za rzucenie na bandę+20 za niesportowe zachowanie), Hajos (2) – Popovics – Toth (2), Johnston (2) – Milkolczi – Sagi, Rito – Albert – Karda.

II runda – 21-23.10.2016 (w Tychach)
Grupa C: GKS Tychy (Polska), Dunarea Galati (Rumunia), Acroni Jesenice (Słowenia), Jegesmedvek Miskolc (Węgry)

21.10.2016 (piątek)
godz. 15:30 DVTK Jegesmedvek Miskolc – HDD Acroni Jesenice 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
godz. 19:00 Dunarea Galati – GKS Tychy 0:12 (0:3, 0:2, 0:7)

22.10.2016 (sobota)
godz. 14:30 DVTK Jegesmedvek Miskolc – Dunarea Galati 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
godz. 18:00 GKS Tychy – HDD Acroni Jesenice 1:2 d. (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:1)

23.10.2016 (niedziela)
godz. 14:30 HDD Acroni Jesenice – Dunarea Galati 3:2 k. (1:1, 1:1, 0:0, d. 0:0, k. 1:0)
godz. 18:00 GKS Tychy – DVTK Jegesmedvek Miskolc 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – DVTK Jegesmedvek Miscolc (2016.10.23) [galeria]