Puchar Kontynentalny: Hokeiści GKS Tychy bez awansuSport

Puchar Kontynentalny: Hokeiści GKS Tychy bez awansu

Hokeiści GKS Tychy na zakończenie półfinałów Pucharu Kontynentalnego przegrali trzeci mecz, ulegając mistrzowi Kazachstanu Beibarys Atyrau 2:4.

Trójkolorowi zagrali bardzo zdyscyplinowanie unikając niepotrzebnych kar, niestety pierwszą bramkę stracili grając w przewadze, kiedy w boksie kar przebywał zawodnik Beibarys Atyrau – Alexander Zhurun. Początek drugiej tercji był dla GKS-u równie nieudany jak końcowka pierwszej, bowiem Kazachowie podwyższyli na 2:0. Tychy – po bramkach Patryka Koguta i Jaroslava Kristka – wyrównały na 2:2, ale końcówka meczu należała do mistrzów Kazachstanu. Po bramce Mikhaila Panshina, trener GKS-u zdecydował o ściągnięciu bramkarza ale efekt był odwrotny do zamierzonego – zamiast wyrównującego gola, Tychy straciły czwartą bramkę, która przekreśliła szanse tyszan na dogrywkę.

Występu we Włoszech tyszanie nie zaliczą do udanych. GKS Tychy przegrał trzy mecze i z zerowym dorobkiem punktowym zakończył turniej na ostatnim miejscu. W finale zagrają Ritten Sport i Beibarys Atyrau.

GKS Tychy – Beibarys Atyrau 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Kary: 0 min. – 18 min.
GKS Tychy: Žigárdy (do 58:32 i od 59:26); Zatko – Kotlorz, Galant – Bepierszcz – Kolusz; Kuboš – Ciura, Komorski – Vitek – Jeziorski; Górny – Bryk, Vozdecky – Kristek – Kogut; Horzelski – Pociecha, Bagiński – Rzeszutko – Witecki.
Beibarys Atyrau: Svoboda; Cakajik – Makarov, Baranov – Malyushkin – Vak; Tsirulev – Smirnov, Korobov – Spiridonov (2) – Vishyakov (2); Stapanov (2) – Ryzhikh, Sherbatov – Plotnikov – Panshin; Gulyakov – Deryabin, Zhurun (2+10) – Zubkov – Sharifyanov.