Tyszanie na podium w pucharze Oyama Karate

5 listopada 2016 roku odbył się Puchar Polski Południowej Oyama PFK w kumite organizowany przez Małopolski Klub Sportowy KOYAMA.

Zawody zgromadziły 160 zawodników z 14 ośrodków. Śląski Klub Karate „Goliat” reprezentowało 22 zawodników, którzy dzięki doskonałemu wytrenowaniu zdobyli 16 medali.

Tyski oddział  klubu prowadzony przez sensei Danutę Fyda-Granek reprezentowało 4 zawodników. Wszyscy stanęli na podium zdobywając odpowiednio: Krzysztof Jaromin i Wiktoria Wieczorek – I miejsce, a Nadia Gruszka i Wiktor Gruszka – II miejsce. Złoty medal zdobyła również tyszanka Magdalena Gryc pokonując w pięknym stylu rywalki. Magda trenuje pod okiem sensei Jacka Walaszczyka.

Sensei Danuta Fyda-Granek w zeszłym miesiącu (16.10) zdała na stopień mistrzowski 4 dan, jako pierwsza kobieta w polskim Oyama Karate zdobywając tak wysoki stopień. Ponadto w rankingu sportowców przeprowadzonym z okazji XXV-lecia Oyama Karate w Polsce zdobyła wyróżnienie. Jest jedną z siedmiu najlepszych sportowców ostatnich 25 lat w Oyama Karate.