REKLAMA

Doktor Dolittle

REKLAMA

Film: Doktor Dolittle

Repertuar Multikina

Doktor Dolittle

Dolittle

Gatunek: familijny / fantasy / komedia
Czas: 106 min
Wiek: od 7 lat
Data premiery: 2020.01.17
Produkcja: USA
Reżyseria: Stephen Gaghan
Scenariusz: Stephen Gaghan, Chris McKay, John Whittington

Obsada:

Robert Downey Jr.
Antonio Banderas
Michael Sheen
Jim Broadbent

 


Robert Downey Jr. wciela się w jedną z najsłynniejszych postaci światowej literatury w pełnej przygód nowej filmowej wersji opowieści o człowieku, który potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Oto doktor Dolittle.

Po stracie żony, siedem lat wcześniej, ekscentryczny doktor John Dolittle (Downey Jr.), słynny naukowiec i lekarz weterynarii w wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia, w otoczeniu menażerii swych egzotycznych zwierząt.

Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Wykorzysta w tym swą odwagę i niepodrabialne poczucie humoru, odkryje wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ponownie ze starymi wrogami.

W wyprawie towarzyszyć mu będzie młody, pewny siebie uczeń (Harry Collett) oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt, w tym lękliwy goryl, entuzjastycznie nastawiona do świata kaczka (o, cóż, ptasim móżdżku), niezwykły duet składający się z cynicznego strusia i optymistycznego niedźwiedzia polarnego oraz prawdziwa twardzielka – papuga, najbardziej zaufana przyjaciółka Dolittle’a.


WIĘCEJ INFORMACJI O TYSKIM MULTIKINIE

Repertuar Multikina Tychy

Powiązane posty