Hokej: GKS Tychy – Unia Oświęcim (2018.09.28) [galeria]Galeria zdjęć

Hokej: GKS Tychy – Unia Oświęcim (2018.09.28) [galeria]

W meczu 6. kolejki Polskiej Hokej Ligi, GKS Tychy na własnym lodzie pokonał Unię Oświęcim 6:2 i spokojnie doliczył do swojego dorobku trzy punkty. Tyszanie wynik ustawili już w pierwszej tercji, w której strzelili cztery bramki, w tym dwie podczas gry w osłabieniu.

W 15 minucie oświęcimianie otworzyli wynik spotkania. Następne dwie minuty zawodnicy Unii Oświęcim zapewne na długo zapamiętają. Po zaledwie 16 sekundach wynik wyrównał Andrei Mikhnov. Podczas gry w przewadze (kara Mateusza Gościńskiego z 16 minuty) przyjezdni stracili dwie kolejne bramki. Popis gry dali Radosław Galant z Jakubem Witeckim, wyprowadzając dwie skuteczne kontry. W pierwszym przypadku faulowany Witecki zdołał oddać krążek do Galanta a gumę do siatki skierował Michał Kotlorz. W drugim przypadku obaj napastnicy sprawę załatwili między sobą, z podania Witeckiego na 3:1 podwyższył Galant.

GKS Tychy – KS Unia Oświęcim 6:2 (4:1, 1:0, 1:1)

Więcej o meczu: Hokej: Rozjechali Unię w pierwszej tercji i spokojnie wygrali [foto]