REKLAMA

Koszykówka GKS Tychy Sezon 2017-2018


Tabela 1 liga mężczyzn sezon 2017/2018
Lp
Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
1 KS Spójnia Stargard 10 20 899:751
2 Sokół Łańcut 11 20 883:831
3 Jamalex Polonia 1912 Leszno 10 19 893:697
4 Polfarmex Kutno 10 18 754:626
5 R8 Basket AZS Politechnika Kraków 10 17 796:728
6 Siarka Tarnobrzeg 11 17 868:861
7 WKS Śląsk Wrocław 11 16 850:851
8 Enea Astoria Bydgoszcz 10 15 845:760
9 Elektrobud-Investment ZB Pruszków 10 15 771:738
10 GKS Tychy 10 15 874:883
11 Energa Kotwica Kołobrzeg 11 15 789:873
12 Pogoń Prudnik 11 15 769:870
13 Biofarm Basket Poznań 9 13 676:664
14 Zetkama Doral Nysa Kłodzko 10 12 669:775
15 KSK Noteć Inowrocław 10 12 669:878
16 SKK Siedlce 10 11 735:824
17 KK Warszawa 10 11 657:787

 

Sparingi

18.08.2017 (piątek) GKS Tychy – AGH Kraków 99:87 (20:24, 24:22, 26:21, 29:20) (sparing zamknięty dla publiczności)

Turniej w Gliwicach “Weekend z koszykówką” 24-27.08.2017
25.08.2017 (piątek, godz. 17:30) GKS Tychy – Pogoń Prudnik 85:93 (29:27, 18:25, 27:21, 11:22)
26.08.2017 (sobota, godz. 15:00) GTK Gliwice – GKS Tychy 123:73 (o 3. miejsce)

30.08.2017 (sobota) GKS Tychy – MMKS Rybnik 105:64 (30:13, 36:21, 29:12, 10:18) (sparing zamknięty dla publiczności)
01.09.2017 (piątek, godz. -) Legia Warszawa – GKS Tychy 95:77 (22:20, 22:21, 26:16, 25:20)
02.09.2017 (sobota, godz. 12:00) Znicz Pruszków – GKS Tychy 70:73 (11:19, 12:26, 26:8, 21:20)
07.09.2017 (czwartek, godz. -) GKS Tychy – AZS AWF Katowice 98:95 (19:21, 23:23, 27:28, 29:23)
13.09.2017 (środa, godz. 18:30) GKS Tychy – MCKiS Jaworzno 88:74 (20:22, 25:16, 19:18, 24:18)
16.09.2017 (sobota, godz. 18:00) GKS Tychy – AZS AWF Katowice 80:67 (24:7, 15:19, 19:25, 22:16)

Runda zasadnicza

Runda I

23.09.2017 (sobota, godz. 18:00)
Siarka Tarnobrzeg – GKS Tychy 72:81 (26:21, 23:19, 13:29, 10:12)

30.09.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Pogoń Prudnik 103:76 (29:20, 20:19, 25:19, 29:18)

07.10.2017 (sobota, godz. 19:00)
Energa Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 89:81 (16:22, 17:7, 29:19, 27:33)

14.10.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań 95:91 (31:16, 18:27, 11:29, 35:19)

18.10.2017 (środa, godz. 18:00)
SKK Siedlce – GKS Tychy 90:97 (23:21, 30:24, 20:27, 17:25)

21.10.2017 (sobota)
GKS Tychy – pauza

28.10.2017 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Jamalex Polonia 1912 Leszno 85:108 (27:30, 19:33, 20:20, 19:25)

04.11.2017 (sobota, godz. 18:00)
Elektrobud-Investment ZB Pruszków – GKS Tychy 92:71 (27:16, 24:26, 27:10, 14:19)

08.11.2017 (środa, godz. 19:00)
GKS Tychy – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 91:96 (19:19, 19:24, 26:27, 27:26)

11.11.2017 (sobota, godz. 17:30)
Sokół Łańcut – GKS Tychy 81:74 (19:24, 20:16, 20:16, 22:18)

18.11.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – WKS Śląsk Wrocław 96:88 (26:17, 21:23, 21:22, 28:26)

25.11.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Enea Astoria Bydgoszcz (zmiana gospodarza)

02.12.2017
GKS Tychy – Polfarmex Kutno

06.12.2017
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy

09.12.2017
GKS Tychy – KK Warszawa

16.12.2017
KS Spójnia Stargard – GKS Tychy

23.12.2017
GKS Tychy – KSK Noteć Inowrocław

Runda rewanżowa

06.01.2018
GKS Tychy – Siarka Tarnobrzeg

13.01.2018
Pogoń Prudnik – GKS Tychy

20.01.2017
GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg

27.01.2017
Biofarm Basket Poznań – GKS Tychy

31.01.2018
GKS Tychy – SKK Siedlce

03.02.2018
GKS Tychy – pauza

10.02.2018
Jamalex Polonia 1912 Leszno – GKS Tychy

17.02.2018
GKS Tychy – Elektrobud-Investment ZB Pruszków

21.02.2018
R8 Basket AZS Politechnika Kraków – GKS Tychy

24.02.2018
GKS Tychy – Sokół Łańcut

03.03.2018
WKS Śląsk Wrocław – GKS Tychy

10.03.2018
Enea Astoria Bydgoszcz – GKS Tychy (zmiana gospodarza)

17.03.2018
Polfarmex Kutno – GKS Tychy

21.03.2018
GKS Tychy – Zetkama Doral Nysa Kłodzko

24.03.2018
KK Warszawa – GKS Tychy

31.03.2018
GKS Tychy – KS Spójnia Stargard

08.04.2018
KSK Noteć Inowrocław – GKS Tychy

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 14 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 15 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 21 kwietnia (sobota)
mecze 4 – 22 kwietnia (niedziela)
mecze 5 – 25 kwietnia (środa)

II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 28 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 29 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 05 maja (sobota)
mecze 4 – 06 maja (niedziela)
mecze 5 – 09 maja (środa)

III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecz 1 – 12 maja (sobota)
mecz 2 – 13 maja (niedziela)
mecz 3 – 19 maja (sobota)
mecz 4 – 20 maja (niedziela)
mecz 5 – 23 maja (środa)

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż
mecz 1 – 12 maja (sobota)
mecz 2 – 19 maja (sobota)

ETAP 2 – PLAY-OUT – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 14 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 15 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 21 kwietnia (sobota)
mecze 4 – 22 kwietnia (niedziela)
mecze 5 – 25 kwietnia (środa)

Sezon zasadniczy
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-10, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 11-16, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-out.
Drużyna, która zajmie miejsce 17, kończy rywalizację w sezonie po Etapie 1 i traci prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.

PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności z Etapu 1.

II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6,
Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.

III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż

PLAY-OUT
O utrzymanie – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 11-16, 12-15, 13-14
Zwycięzcy zajmują miejsca 11-13 wg kolejności z Etapu 1, pokonani zajmują miejsca 14-16 wg kolejności z Etapu 1 i tracą prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.