REKLAMA

Koszykówka GKS Tychy Sezon 2017-2018


Tabela 1 liga mężczyzn sezon 2017/2018
Lp
Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
1 KS Spójnia Stargard 24 46 2143:1810
2 Jamalex Polonia 1912 Leszno 24 45 2056:1689
3 Polfarmex Kutno 24 42 1797:1580
4 R8 Basket AZS Politechnika Kraków 25 42 2054:1868
5 Sokół Łańcut 24 42 1925:1818
6 GKS Tychy 24 39 2114:2028
7 Elektrobud-Investment ZB Pruszków 25 38 1982:1914
8 WKS Śląsk Wrocław 25 36 1962:1964
9 Siarka Tarnobrzeg 25 36 1927:2002
10 Enea Astoria Bydgoszcz 24 35 1986:1862
11 Biofarm Basket Poznań 24 34 1856:1886
12 Energa Kotwica Kołobrzeg 24 33 1816:1961
13 Pogoń Prudnik 25 33 1831:2040
14 Zetkama Doral Nysa Kłodzko 24 31 1682:1872
15 KSK Noteć Inowrocław 25 31 1702:2110
16 SKK Siedlce 24 30 1813:1925
17 KK Warszawa 24 28 1618:1935

 

Sparingi

18.08.2017 (piątek) GKS Tychy – AGH Kraków 99:87 (20:24, 24:22, 26:21, 29:20) (sparing zamknięty dla publiczności)

Turniej w Gliwicach “Weekend z koszykówką” 24-27.08.2017
25.08.2017 (piątek, godz. 17:30) GKS Tychy – Pogoń Prudnik 85:93 (29:27, 18:25, 27:21, 11:22)
26.08.2017 (sobota, godz. 15:00) GTK Gliwice – GKS Tychy 123:73 (o 3. miejsce)

30.08.2017 (sobota) GKS Tychy – MMKS Rybnik 105:64 (30:13, 36:21, 29:12, 10:18) (sparing zamknięty dla publiczności)
01.09.2017 (piątek, godz. -) Legia Warszawa – GKS Tychy 95:77 (22:20, 22:21, 26:16, 25:20)
02.09.2017 (sobota, godz. 12:00) Znicz Pruszków – GKS Tychy 70:73 (11:19, 12:26, 26:8, 21:20)
07.09.2017 (czwartek, godz. -) GKS Tychy – AZS AWF Katowice 98:95 (19:21, 23:23, 27:28, 29:23)
13.09.2017 (środa, godz. 18:30) GKS Tychy – MCKiS Jaworzno 88:74 (20:22, 25:16, 19:18, 24:18)
16.09.2017 (sobota, godz. 18:00) GKS Tychy – AZS AWF Katowice 80:67 (24:7, 15:19, 19:25, 22:16)

Runda zasadnicza

Runda I

23.09.2017 (sobota, godz. 18:00)
Siarka Tarnobrzeg – GKS Tychy 72:81 (26:21, 23:19, 13:29, 10:12)

30.09.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Pogoń Prudnik 103:76 (29:20, 20:19, 25:19, 29:18)

07.10.2017 (sobota, godz. 19:00)
Energa Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 89:81 (16:22, 17:7, 29:19, 27:33)

14.10.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Biofarm Basket Poznań 95:91 (31:16, 18:27, 11:29, 35:19)

18.10.2017 (środa, godz. 18:00)
SKK Siedlce – GKS Tychy 90:97 (23:21, 30:24, 20:27, 17:25)

21.10.2017 (sobota)
GKS Tychy – pauza

28.10.2017 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Jamalex Polonia 1912 Leszno 85:108 (27:30, 19:33, 20:20, 19:25)

04.11.2017 (sobota, godz. 18:00)
Elektrobud-Investment ZB Pruszków – GKS Tychy 92:71 (27:16, 24:26, 27:10, 14:19)

08.11.2017 (środa, godz. 19:00)
GKS Tychy – R8 Basket AZS Politechnika Kraków 91:96 (19:19, 19:24, 26:27, 27:26)

11.11.2017 (sobota, godz. 17:30)
Sokół Łańcut – GKS Tychy 81:74 (19:24, 20:16, 20:16, 22:18)

18.11.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – WKS Śląsk Wrocław 96:88 (26:17, 21:23, 21:22, 28:26)

25.11.2017 (sobota, godz. 19:00) (zmiana gospodarza)
GKS Tychy – Enea Astoria Bydgoszcz 103:94 (29:20, 22:27, 22:21, 30:26)

02.12.2017 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Polfarmex Kutno 80:93 (19:22, 14:31, 21:18, 26:22)

06.12.2017 (środa, godz. 19:30)
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy 59:56 (18:4, 15:17, 17:11, 9:24)

09.12.2017 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – KK Warszawa 83:73 (22:20, 21:12, 12:14, 28:27)

16.12.2017 (sobota, godz. 18:00)
KS Spójnia Stargard – GKS Tychy 102:74 (30:30, 21:12, 29:13, 22:19)

22.12.2017 (piątek, godz. 18:00)
GKS Tychy – KSK Noteć Inowrocław 104:62 (26:15, 28:9, 29:17, 21:21)

Runda rewanżowa

06.01.2018 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Siarka Tarnobrzeg 91:70 (29:21, 21:23, 24:18, 17:8)

13.01.2018 (sobota, godz. 17:30)
Pogoń Prudnik – GKS Tychy 86:91 (20:23, 13:17, 28:25, 25:26)

20.01.2017 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg 99:75 (24:21, 20:15, 34:10, 21:29)

27.01.2017 (sobota, godz. 17:00)
Biofarm Basket Poznań – GKS Tychy 87:93 (25:25, 21:15, 19:20, 17:22, 5:11)

31.01.2018 (środa, godz. 19:00)
GKS Tychy – SKK Siedlce 96:76 (25:13, 22:17, 23:21, 26:25)

03.02.2018
GKS Tychy – pauza

11.02.2018 (niedziela, godz. 19:30)
Jamalex Polonia 1912 Leszno – GKS Tychy 90:83 (26:23, 22:23, 19:21, 23:16)

17.02.2018 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 104:97 (22:27, 17:31, 29:17, 36:22)

21.02.2018 (środa, godz. 19:00)
R8 Basket AZS Politechnika Kraków – GKS Tychy 81:83 (22:20, 16:26, 18:18, 25:19)

24.02.2018 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Sokół Łańcut

03.03.2018
WKS Śląsk Wrocław – GKS Tychy

10.03.2018
Enea Astoria Bydgoszcz – GKS Tychy (zmiana gospodarza)

17.03.2018
Polfarmex Kutno – GKS Tychy

21.03.2018
GKS Tychy – Zetkama Doral Nysa Kłodzko

24.03.2018
KK Warszawa – GKS Tychy

31.03.2018
GKS Tychy – KS Spójnia Stargard

08.04.2018
KSK Noteć Inowrocław – GKS Tychy

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 14 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 15 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 21 kwietnia (sobota)
mecze 4 – 22 kwietnia (niedziela)
mecze 5 – 25 kwietnia (środa)

II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 28 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 29 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 05 maja (sobota)
mecze 4 – 06 maja (niedziela)
mecze 5 – 09 maja (środa)

III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecz 1 – 12 maja (sobota)
mecz 2 – 13 maja (niedziela)
mecz 3 – 19 maja (sobota)
mecz 4 – 20 maja (niedziela)
mecz 5 – 23 maja (środa)

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż
mecz 1 – 12 maja (sobota)
mecz 2 – 19 maja (sobota)

ETAP 2 – PLAY-OUT – do trzech zwycięstw (2-2-1)
mecze 1 – 14 kwietnia (sobota)
mecze 2 – 15 kwietnia (niedziela)
mecze 3 – 21 kwietnia (sobota)
mecze 4 – 22 kwietnia (niedziela)
mecze 5 – 25 kwietnia (środa)

Sezon zasadniczy
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-10, kończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 11-16, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-out.
Drużyna, która zajmie miejsce 17, kończy rywalizację w sezonie po Etapie 1 i traci prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.

PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy grają w II rundzie – półfinał, pokonani zajmują miejsca 5-8 wg kolejności z Etapu 1.

II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 -3/6,
Zwycięzcy grają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce.

III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Ekstraklasie Mężczyzn.

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż

PLAY-OUT
O utrzymanie – do trzech zwycięstw (2-2-1) w parach 11-16, 12-15, 13-14
Zwycięzcy zajmują miejsca 11-13 wg kolejności z Etapu 1, pokonani zajmują miejsca 14-16 wg kolejności z Etapu 1 i tracą prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.