REKLAMA
REKLAMA

Koszykówka GKS Tychy Sezon 2020-2021


Tabela Suzuki 1 liga mężczyzn sezon 2020/2021
Lp
Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
1 STK Czarni Słupsk 10 18 824:703
2 Górnik Trans.eu Wałbrzych 10 18 852:784
3 KS Księżak Łowicz 11 17 945:925
4 GKS Tychy 10 17 856:837
5 WKK Wrocław 9 16 770:704
6 TBS Śląsk II Wrocław 10 16 825:824
7 TS Wisła Kraków 11 16 868:920
8 Energa Kotwica Kołobrzeg 11 15 849:856
9 Weegree AZS Politechnika Opolska 10 15 850:867
10 Decka Pelplin 11 15 931:1001
11 Dziki Warszawa 9 14 731:705
12 Rawlplug Sokół Łańcut 9 12 797:776
13 Elektrobud-Investment ZB Pruszków 9 12 596:633
14 Pogoń Prudnik 9 12 706:756
15 Miasto Szkła Krosno 7 11 540:519
16 Zetkama Doral Nysa Kłodzko 10 10 799:929

 

Sparingi

15.08.2021 (sobota, godz. 14:00) AZS AGH Kraków – GKS Tychy 70:87
18.08.2020 (wtorek) GKS Tychy – Cracovia Kraków 97:76
22.08.2020 (sobota) WKK Wrocław – GKS Tychy 85:59
28.08.2020 (piątek) Wisła Kraków – GKS Tychy 62:71
29.08.2020 (sobota) Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 80:83

04.09-05.09.2020
Turniej w Tychach (GKS Tychy, Pogoń Prudnik, Miasto Szkła Krosno, WKK Wrocław)
04.09.2020 (piątek)
godz. 16:00 GKS Tychy – Pogoń Prudnik 99:98
godz. 18:30 WKK Wrocław – Miasto Szkła Krosno 73:74
05.09.2020 (sobota)
godz. 11:00 WKK Wrocław – Pogoń Prudnik 99:83
godz. 13:30 GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 87:84
GKS Tychy zajmuje 1. miejsce w turnieju.

12.09.2020 (sobota, godz. 12:00) Pogoń Prudnik – GKS Tychy 85:81
19.09.2020 (sobota) GKS Tychy – AZS AGH Kraków 67:84

Runda zasadnicza

Runda I

26.09.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 78:75 (22:7, 20:22, 17:21, 10:19, d. 9;6)

03.10.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 106:92 (29:22, 23:21, 27:19, 27:30)

11.10.2020 (niedziela, godz. 18:00) – przełożony na 28.10.2020 (środa, godz. 19:00)
TBS Śląsk II Wrocław – GKS Tychy 76:90 (15:24, 19:24, 23:14, 19:28)

14.10.2020 (środa, godz. 19:00) – przełożony na 21.10.2020 (środa, godz. 19:00)
GKS Tychy – Pogoń Prudnik 91:75 (30:26, 27:12, 22:26, 12:11)

17.10.2020 (sobota, godz. -) – przełożony na 25.11.2020, godz. 17:30
Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy

25.10.2020 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – Decka Pelplin 99:92 (32:31, 20:17, 23:13, 24:31)

31.10.2020 (sobota, godz. -) – przełożony na 18.11.2020 (środa, godz. 18:00)
Dziki Warszawa – GKS Tychy 64:82 (16:25, 16:27, 18:19, 14:11)

07.11.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg 92:87 (23:18, 24:17, 25:25, 20:27)

11.11.2020 (środa, godz. 16:00)
Górnik Trans.eu Wałbrzych – GKS Tychy 84:68 (14:19, 23:14, 25:17, 22:18)

14.11.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – TS Wisła Kraków 74:87 (20:28, 27:16, 10:21, 17:22)

22.11.2020 (niedziela, godz. 18:00)
WKK Wrocław – GKS Tychy 105:76 (21:22, 36:19, 23:13, 25:22)

28.11.2020 (sobota, godz. -)
GKS Tychy – STK Czarni Słupsk

05.12.2020 (sobota, godz. -)
Elektrobud-Investment ZB Pruszków – GKS Tychy

12.12.2020 (sobota, godz. -)
GKS Tychy – KS Księżak Łowicz

19.12.2020 (sobota, godz. -)
Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy

Runda rewanżowa

02.01.2021
Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy

09.01.2021
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy

16.01.2021
GKS Tychy – TBS Śląsk II Wrocław

20.01.2021
Pogoń Prudnik – GKS Tychy

23.01.2021
GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno

30.01.2021
Decka Pelplin – GKS Tychy

06.02.2021
GKS Tychy – Dziki Warszawa

13.02.2021
Energa Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy

20.02.2021
GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych

27.02.2021
TS Wisła Kraków – GKS Tychy

06.03.2021
GKS Tychy – WKK Wrocław

13.03.2021
STK Czarni Słupsk – GKS Tychy

20.03.2021
GKS Tychy – Elektrobud-Investment ZB Pruszków

27.02.2021
KS Księżak Łowicz – GKS Tychy

31.03.2021
GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut

SYSTEM ROZGRYWEK

W rozgrywkach bierze udział 16 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, zakończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 14-16 po Etapie 1, tracą prawo gry w Suzuki 1 Liga Mężczyzn w sezonie 2021/2022.

ETAP 2 – PLAY-OFF

I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na
miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1)
grają pokonani w półfinałach

III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Energa Basket Lidze.

Ceny biletów w sezonie zasadniczym 2019/2020:
Bilet normalny (mężczyźni powyżej 18. roku życia): 5 zł
Bilet ulgowy (kobiety powyżej 18. roku życia): 1 zł