REKLAMA
REKLAMA

Koszykówka GKS Tychy Sezon 2021-2022


Tabela Suzuki 1 liga mężczyzn sezon 2021/2022
Lp
Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
1 Rawlplug Sokół Łańcut 32 58 2808:2555
2 Górnik Trans.eu Wałbrzych 32 55 2648:2439
3 Kotwica Kołobrzeg 32 55 2690:2365
4 Weegree AZS Politechnika Opolska 32 52 2618:2462
5 GKS Tychy 32 51 2695:2607
6 WKK Wrocław 32 49 2603:2573
7 AZS AGH Kraków 32 49 2559:2529
8 Dziki Warszawa 32 49 2365:2251
9 SKS Starogard Gdański 32 49 2557:2561
10 AZS UMCS Start II Lublin 32 48 2562:2647
11 Miasto Szkła Krosno 32 46 2518:2525
12 MKKS Żak Koszalin 32 46 2428:2507
13 TBS Śląsk II Wrocław 32 46 2686:2617
14 Decka Pelplin 32 42 2318:2481
15 PGE Turów Zgorzelec 32 41 2421:2860
16 KS Księżak Łowicz 32 40 2647:2860
17 Znicz Basket Pruszków 32 40 2383:2667

 

Sparingi

13.08.2021 (piątek, godz. 18:30) AGH Kraków – GKS Tychy 86:86
18.08.2021 (środa, godz. 20:00) GTK Gliwice – GKS Tychy 87:71
20.08.2021 (piątek, godz. 18:30) GKS Tychy – PTG Sokół Łańcut 94:91
27.08.2021 (piątek, godz. -) PTG Sokół Łańcut – GKS Tychy 103:85

03-04.09.2021 Turniej w Tychach
Uczestnicy: GKS Tychy, Miasto Szkła Krosno, Weegree AZS Politechnika Opolska, WKK Wrocław
03.09.2021 (piątek)
godz. 16:00 GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 82:96
godz. 18:30 WKK Wrocław – Weegree AZS Politechnika Opolska 68:85
04.09.2021 (sobota)
godz. 11:30 Miasto Szkła Krosno – Weegree AZS Politechnika Opolska 86:92
godz. 13:30 GKS Tychy – WKK Wrocław 71:91

10-11.09. 2021 Turniej w Opolu o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego
Uczestnicy: Weegree AZS Politechnika Opolska, GKS Tychy, Trans.eu Górnik Wałbrzych, Polonia Bytom
10.09.2021 (piątek)
godz. 16:00 GKS Tychy – Trans.eu Górnik Wałbrzych 62:75
godz. 18:30 Weegree AZS Politechnika Opolska – Polonia Bytom
11.09.2021 (sobota)
godz. 11:00 GKS Tychy – Polonia Bytom 88:84
godz. 13:30 Weegree AZS Politechnika Opolska – Trans.eu Górnik Wałbrzych

18.09.2021 (sobota, godz. 18:00) GKS Tychy – Polonia Bytom 96:80

Runda zasadnicza

Runda I

25.09.2021 (sobota, godz. 18:00)
AZS AGH Kraków – GKS Tychy 59:84 (15:19, 14:19, 14:20, 16:26)

02.10.2021 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – MKKS Żak Koszalin 85:84 (23:22, 18:17, 27:16, 17:29)

09.10.2021 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – PGE Turów Zgorzelec 114:77 (39:16, 23:20, 24:18, 28:23)

16.10.2021 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Decka Pelplin 84:85 (25:28, 21:18, 13:21, 25:18)

20.10.2021 (środa, godz. 18:00)
Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 70:74 (16:16, 12:19, 16:8, 26:31)

23.10.2021 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – AZS UMCS Start II Lublin 93:62 (26:16, 19:13, 26:22, 22:11)

30.10.2021 (sobota, godz. 17:30)
Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy 87:90 (19:24, 25:26, 25:16, 18:24)

06.11.2021 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Dziki Warszawa 79:78 (23:23, 21:19, 18:14, 17:22)

13.11.2021 (sobota, godz. 18:00)
KS Księżak Łowicz – GKS Tychy 78:81 (28:21, 11:23, 19:16, 20:21)

17.11.2021 (środa, godz. 18:00)
GKS Tychy – SKS Starogard Gdański 101:83 (27:18, 22:26, 22:16, 30:23)

21.11.2021 (niedziela, godz. 17:00)
Znicz Basket Pruszków – GKS Tychy 53:72 (15:17, 4:15, 19:17, 15:23)

30.11.2021 (wtorek, godz. 18:00)
GKS Tychy – WKS Śląsk II Wrocław 88:77

04.12.2021 (sobota, godz. 17:30)
Rawplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 97:85 (37:26, 24:13, 15:23, 21:23)

11.12.2021 (sobota, godz. 18:00)
WKK Wrocław – GKS Tychy 86:69 (21:22, 22:13, 24:16, 19:18)

15.12.2021 (środa)
GKS Tychy pauzuje

18.12.2021 (sobota, godz. 17:00)
Górnik Trans.eu Wałbrzych – GKS Tychy 92:85 (22:19, 16:19, 20:18, 19:21, d. 15:8)

02.01.2022 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – Kotwica Kołobrzeg 97:88 (16:24, 24:16, 29:18, 28:30)

Runda rewanżowa

12.01.2022 (środa, godz. 18:00)
GKS Tychy – AZS AGH Kraków 84:99 (23:23, 22:24, 17:27, 22:25)

15.01.2022 (sobota, godz. 17:00)
MKKS Żak Koszalin – GKS Tychy 94:93 (26:22, 13:15, 15:20, 30:27, d. 10:9)

23.01.2022 (niedziela, godz. 17:00)
PGE Turów Zgorzelec – GKS Tychy 98:100 (28:19, 19:15, 13:19, 21:28, d. 17:19)

29.01.2022 (sobota, godz. 17:00)
Decka Pelplin – GKS Tychy 71:76 (17:20, 14:21, 25:13, 15:22)

02.02.2022 (środa, godz. 18:00)
GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 89:71 (28:14, 24:16, 22:25, 15:16)

05.02.2022 (sobota, godz. 17:00)
AZS UMCS Start II Lublin – GKS Tychy 74:69 (27:19, 16:21, 15:9, 16:20)

12.02.2022 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 101:106 (26:28, 20:33, 27:16, 28:29)

19.02.2022 (sobota, godz. 18:00)
Dziki Warszawa – GKS Tychy 83:57 (28:12, 22:15, 13:16, 20:14)

26.02.2022 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – KS Księżak Łowicz 87:99 (24:25, 14:20, 23:31, 26:23)

02.03.2022 (środa, godz. 19:00)
SKS Starogard Gdański – GKS Tychy 75:68 (26:15, 18:18, 16:13, 15:22)

05.03.2022 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Znicz Basket Pruszków 89:64 (22:18, 29:11, 23:18, 15:17)

12.03.2022 (sobota, godz. 18:00)
WKS Śląsk II Wrocław – GKS Tychy 94:77 (23:31, 23:17, 25:23, 23:6)

20.03.2022 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – Rawplug Sokół Łańcut 88:78 (21:15, 23:25, 19:21, 25:17)

27.03.2022 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – WKK Wrocław 102:96 (33:25, 26:29, 24:19, 19:23)

30.03.2022
GKS Tychy pauzuje

03.04.2022 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych 87:72 (21:18, 16:17, 30:17, 20:20)

10.04.2022 (niedziela, godz. 18:00)
Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 77:47 (19:10, 23:11, 18:19, 17:7)

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)

Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy stan rywalizacji 3-2

19.04.2022 (wtorek, godz. 18:30)
Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy 73:80 (19:16, 18:25, 22:22, 14:17)

20.04.2022 (środa, godz. 18:30)
Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy 64:67 (23:10, 10:17, 14:20, 17:20)

23.04.2022 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 86:96 (30:30, 21:16, 12:23, 23:27)

24.04.2022 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 74:85 (18:22, 18:23, 16:15, 22:25)

27.04.2022 (środa, godz. 18:00)
Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy 86:78 (24:16, 9:19, 24:22, 29:21)

Koniec sezonu. GKS Tychy kończy sezon na 5. miejscu.

 

Tabela Końcowa: 1 Liga mężczyzn sezon 2021/2022
 Lp
Drużyna
 1
 Rawlplug Sokół Łańcut
 2
 Górnik Trans.eu Wałbrzych
 3
 Kotwica Kołobrzeg
 4
 Weegree AZS Politechnika Opolska
 5
 GKS Tychy
 6
  WKK Wrocław
 7
 AZS AGH Kraków
 8
  Dziki Warszawa
 9
  SKS Starogard Gdański
 10
 AZS UMCS Start II Lublin
 11
 Miasto Szkła Krosno
 12
  MKKS Żak Koszalin
 13
 TBS Śląsk II Wrocław
 14
Decka Pelplin
 15
PGE Turów Zgorzelec
 16
KS Księżak Łowicz
17
Znicz Basket Pruszków

 

SYSTEM ROZGRYWEK

W rozgrywkach bierze udział 17 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-14, zakończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 15-17 po Etapie 1, tracą prawo gry w Suzuki 1 Liga Mężczyzn w sezonie 2022/2023.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na
miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1)
grają pokonani w półfinałach

III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Energa Basket Lidze.

Ceny biletów w sezonie zasadniczym 2019/2020:
Bilet normalny (mężczyźni powyżej 18. roku życia): 5 zł
Bilet ulgowy (kobiety powyżej 18. roku życia): 1 zł