Hokej: Tychy gospodarzem grudniowych Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie U20 Sport

Hokej: Tychy gospodarzem grudniowych Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie U20

REKLAMA

W dniach 8-14 grudnia 2018 na tyskim Stadionie Zimowym rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie U20 dywizji IB. Biało-czerwoni zmierzą się ze spadkowiczem z dywizji 1A Węgrami oraz Słowenią, Ukrainą, Włochami i beniaminkiem na szczeblu 1B – Japonią.

W minionym sezonie prowadzona przez Davida Legera i Grzegorza Klicha kadra U-20 zakończyła mistrzostwa w słoweńskim Bledzie na drugim miejscu. O braku awansu zdecydował ostatni, przegrany po karnych mecz z Norwegami.

W ramach przygotowań reprezentacja U-20 po zgrupowaniu w Oświęcimiu pojechała na Ukrainę, gdzie w dwóch spotkaniach towarzyskich (9-10 listopada) pokonała kadrę Ukrainy U-20 6:1 i młodzieżową drużynę białoruskiego Dynama Mińsk po dogrywce 4:3.

„Zgrupowanie przed mistrzostwami rozpoczniemy 24 listopada. Już w jego trakcie rozegramy trzy spotkania ligowe (jako kadra U-23 z Cracovią Polonią i Orlikiem)” – powiedział trener kadry U-20 Piotr Sarnik.

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie U20 dywizji I grupa B (Tychy, 8-14.12.2018)

08.12.2018 (sobota)
godz. 13:00 Japonia – Węgry 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
godz. 16:30 Ukraina – Polska 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
godz. 20:00 Włochy – Słowenia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

09.12.2018 (niedziela)
godz. 13:00 Słowenia – Japonia 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
godz. 16:30 Polska – Włochy 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
godz. 20:00 Węgry – Ukraina 9:3 (1:2, 4:0, 4:1)

11.12.2018 (wtorek)
godz. 13:00 Węgry – Włochy 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)
godz. 16:30 Polska – Słowenia 3:4 d. (1:0, 1:1, 1:2, d. 0:1)
godz. 20:00 Japonia – Ukraina 2:6 (0:1, 0:1, 2:4)

12.12.2018 (środa)
godz. 13:00 Ukraina – Włochy 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)
godz. 16:30 Polska – Japonia 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)
godz. 20:00 Słowenia – Węgry 5:4 k. (1:2, 0:2, 3:0, d. 0:0, k. 1:0)

14.12.2018 (czwartek)
godz. 13:00 Słowenia – Ukraina 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
godz. 16:30 Węgry – Polska 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
godz. 20:00 Włochy – Japonia 4:3 d. (1:3, 0:0, 2:0, d. 1:0)

Tabela końcowa
1. Słowenia – 13 pkt (21:11)
2. Polska – 10 pkt (19:15)
3. Węgry – 10 pkt (24:15)
4. Włochy – 6 pkt (10:15)
5. Ukraina – 5 pkt (14:20)
6. Japonia – 1 pkt (13:25)

Wstęp bezpłatny.

Powołania na konsultację i turniej w Bohusławiu otrzymali:

Bramkarze
Sebastian Lipiński (UKH Unia Oświęcim)
Oskar Prokop (JKH GKS Jastrzębie)
Jakub Zawalski (MOSM Tychy)

Szymon Bieniek (HC Zubr Prerov/Czechy)
Olaf Bizacki (MOSM Tychy)
Ernest Bochnak (TUTO Hockey Turku/Finlandia)
Sebastian Brynkus (Comarch Cracovia)
Adrian Duszak (UKS Zagłębie Sosnowiec)
Patryk Gosztyła (MHK 32 Liptovsky Mikulas/Słowacja)
Kacper Kamieniecki (Węglokoks Kraj Polonia Bytom)
Łukasz Kamiński (Comarch Cracovia Kraków)
Armen Khoperia (MKS Sokoły Toruń)
Jakub Lewandowski (HC Vitkovice/Czechy)
Klaudiusz Libik (HC Sparta Sarpsborg/Norwegia)
Szymon Mularczyk (TMH Polonia Bytom)
Miłosz Noworyta (UKH Unia Oświęcim)
Paweł Obłoński (Borlange HF/Szwecja)
Dominik Olszewski (KH Energa Toruń)
Mateusz Ubowski (MOSM Tychy)
Igor Smal (MH Automatyka 2014 Gdańsk)
Jan Sołtys (JKH GKS Jastrzębie)
Damian Tyczyński (HK Poprad/Słowacja)
Kamil Wałęga (JKH GKS Jastrzębie)
Jakub Worwa (MMKS Podhale Nowy Targ)
Patryk Wysocki (Tauron KH GKS Katowice)
Paweł Zygmunt (Comarch Cracovia Kraków)

Rezerwowi:
Konrad Gruszczyk (JKH GKS Jastrzębie)
Michał Magiera (UKH Unia Oświęcim)
Szymon Niedlich (MKS Sokoły Toruń)
Adrian Słowakiewicz (TatrySki Podhale Nowy Targ

WIĘCEJ INFORMACJI O LODOWISKU

Stadion Zimowy – Lodowisko

 

Facebook Komentarz

Przeczytaj też