REKLAMA
Kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 – Województwo ŚląskieWiadomości

Kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019 – Województwo Śląskie

REKLAMA

W dniu 26 maja 2019 odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierać europarlamentarzystów będą już po raz czwarty. W Rzeczypospolitej Polskiej wybiera się 52 posłów do Parlamentu Europejskiego.

W okręgu nr 11 – województwie śląskim, gdzie uprawnionych do głosowania jest 3 559 130 osób, zarejestrowano listy siedmiu komitetów wyborczych. O miejsca w ławach PE będzie się ubiegało 70 kandydatów.

Województwo śląskie to okręg wyborczy nr 11, obejmujące powiaty: będziński, bieruńsko-lędziński, gliwicki, tarnogórski, zawierciański; miasta na prawach powiatu: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze.

Głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu.

Poniżej listy wyborcze i kolejno: nr na liście, nazwisko i imiona, zawód, miejscowość zamieszkania, przynależność do partii politycznej lub poparcie.

Lista nr 1
Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

1. WILK Jacek – adwokat, Warszawa, nie należy do partii politycznej
2. JANOSKA Jerzy Jan – przedsiębiorca, Ogrodzieniec-Fugasówka, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
3. SKALIK Włodzimierz Bogdan – przedsiębiorca, Częstochowa, nie należy do partii politycznej
4. MODZELEWSKA Bożena Krystyna – ekonomista, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
5. KORDEK Emilia Aneta – architekt, Jastrzębie-Zdrój, nie należy do partii politycznej
6. JARCZYK Agnieszka Teresa – dziennikarz, Ustroń, nie należy do partii politycznej
7. BIAŁEK Agnieszka – trener biznesu, Jaworzno, nie należy do partii politycznej
8. PAWLIKOWSKI Jacek Adam – przedsiębiorca, Częstochowa, nie należy do partii politycznej
9. GRUSZKA Jakub Krystian – przedsiębiorca, Jastrzębie-Zdrój, nie należy do partii politycznej
10. SOŚNIERZ Dobromir Andrzej – przedsiębiorca, Katowice, nie należy do partii politycznej

Lista nr 2
Komitet Wyborczy Wiosna Roberta Biedronia

1. KOHUT Łukasz Marcin – politolog, Rybnik, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
2. OBWIOSŁO-BUDZYŃ Sabina Krystyna – dyrektor generalny, Będzin, nie należy do partii politycznej
3. NEHREBECKI Roman – producent filmowy, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
4. STĘPIEŃ Joanna Krystyna – ekonomista, Bytom, nie należy do partii politycznej
5. KLIMEK Maciej Artur – socjolog, Wojkowice, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
6. ZIEGLER-CHAMIELEC Anita Kornelia – monter urządzeń elektronicznych, Bielsko-Biała, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
7. GOŁDA Marcin Antoni – pedagog, Częstochowa, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
8. SOBERA Iwona Maria – pedagog, Częstochowa, nie należy do partii politycznej
9. ŁUKASIEWICZ Piotr Leszek – nauczyciel akademicki, Warszawa, nie należy do partii politycznej
10. KULCZYK-SZYMAŃSKA Anna Barbara – dyrektor generalny, Tychy, nie należy do partii politycznej

Lista nr 3
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni

1. BUZEK Jerzy Karol – poseł do Parlamentu Europejskiego, Gliwice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska
2. BALT Marek Paweł – ekonomista, Częstochowa, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
3. NYKIEL Mirosława – posłanka na Sejm RP, Bielsko-Biała, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4. OLBRYCHT Jan Marian – socjolog, Cieszyn, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
5. PLURA Marek Mirosław – poseł do Parlamentu Europejskiego, Katowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6. KULIK Grażyna Danuta – specjalista do spraw rachunkowości, Piekary Śląskie, członek partii politycznej: Partia Zieloni
7. CABAN Renata Wiesława- wyższy urzędnik samorządowy, Gliwice, członek partii politycznej: Nowoczesna
8. KIEPURA Henryk – wyższy urzędnik samorządowy, Wręczyca Wielka, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
9. SEKUŁA Joanna – dyrektor generalny, Sosnowiec, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
10. KOBYLIŃSKI Paweł Bronisław – ekonomista, Gliwice, nie należy do partii politycznej

Lista nr 4
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria – pedagog, Koziegłowy, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2. TOBISZOWSKI Grzegorz Józef – ekonomista, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3. KLOC Izabela Helena – ekspert ds. funduszy europejskich, Kobiór, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4. PIECHA Bolesław Grzegorz – lekarz medycyny, Rybnik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5. ANDZEL Waldemar Franciszek – parlamentarzysta, Rogoźnik, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6. SOŚNIERZ Andrzej Stanisław – lekarz medycyny, Kobiór, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
7. KUBICA Józef Jan – leśnik, Tarnowskie Góry, członek partii politycznej: Solidarna Polska
8. KOPER-STASZOWSKA Wioletta Maria – pedagog, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9. SZYDLIK Bożena Grażyna – pielęgniarka, Włodowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10. SZWED Stanisław – parlamentarzysta, Grodziec, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 5
Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

1. KONIECZNY Maciej – zawodowy działacz organizacji pozarządowej, Gliwice, członek partii politycznej: Partia Razem
2. IWAŃSKA Katarzyna – technik ogrodnik, Zabrze, członek partii politycznej: Ruch Sprawiedliwości Społecznej
3. SACZEK Martin – specjalista do spraw marketingu i handlu, Częstochowa, członek partii politycznej: Partia Razem
4. LAMEK-KOCHANOWSKA Agnieszka Zofia – etnograf, Bielsko-Biała, członek partii politycznej: Partia Razem
5. SMOLIŃSKI Zdzisław – chemik, Mikołów, członek partii politycznej: Partia Razem
6. RADECKA Monika Kamila – księgowy, Częstochowa, członek partii politycznej: Partia Razem
7. GASPARSKA Katarzyna Olga – specjalista do spraw reklamy i marketingu, Godziszka, członek partii politycznej: Partia Razem
8. MROZOWSKI Konrad – elektryk budowlany, Gliwice, członek partii politycznej: Partia Razem
9. SŁANIA Barbara Joanna – socjolog, Bytom, członek partii politycznej: Partia Razem
10. BLICHARSKI Bogusław Zbigniew – ekonomista, Sosnowiec, członek partii politycznej: Ruch Sprawiedliwości Społecznej

Lista nr 6
Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz’15

1. DŁUGI Grzegorz Karol – prawnik, Katowice, nie należy do partii politycznej
2. SITARSKI Krzysztof Serafin – inżynier górnik, Radlin, nie należy do partii politycznej
3. JACHNIK Jerzy Witold – inżynier metalurg, Bielsko-Biała, nie należy do partii politycznej
4. JELONEK Aleksandra Elżbieta – bibliotekarz, Chorzów, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
5. HIERO-CICHOŃ Agata – specjalista ds. reklamy i marketingu, Częstochowa, nie należy do partii politycznej
6. KARWOT Anna Zofia – prawnik, Chudów, nie należy do partii politycznej
7. KUMOR Monika Aleksandra – prawnik, Koziegłowy, nie należy do partii politycznej
8. WILK Artur – inżynier elektroenergetyk, Jaworzno, nie należy do partii politycznej
9. BURYN Jadwiga Agata – nauczyciel języka obcego, Rybnik, nie należy do partii politycznej
10. JASKÓŁA Tomasz Janusz – parlamentarzysta, Częstochowa, nie należy do partii politycznej

Lista nr 7
Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

1. ŁĘŻAK Dominik Adam – nauczyciel akademicki, Sosnowiec, nie należy do partii politycznej
2. MILAS Jolanta Elżbieta – ekonomista, Katowice, nie należy do partii politycznej
3. WIŚNIEWSKA Anna Elżbieta – student, Katowice, nie należy do partii politycznej
4. PALKA Dominik Franciszek – adwokat, Myszków, nie należy do partii politycznej
5. SWACZYNA Grażyna Gabriela – ekonomista, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej, popierana przez partię polityczną: Ślonzoki Razem
6. URBAŃCZYK Maciej Krzysztof – geolog, Śrubarnia, nie należy do partii politycznej
7. CURRAN Justyna – ekonomista, Częstochowa, nie należy do partii politycznej
8. SIERPIŃSKI Jacek Zbigniew – informatyk, Będzin, nie należy do partii politycznej
9. BARTECKA-MEYER Gabriela Małgorzata – inżynier chemik, Łaziska Górne, nie należy do partii politycznej
10. MARANDA Marcin – nauczyciel historii, Częstochowa, nie należy do partii politycznej

Facebook Komentarz

Przeczytaj też