REKLAMA
Lista kandydatów w wyborach do Sejmu RP 2019 – okręg nr 31Wiadomości

Lista kandydatów w wyborach do Sejmu RP 2019 – okręg nr 31

REKLAMA

W dniu 13 października 2019 odbędą się wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. W ławach Sejmu RP zasiądzie łącznie 460 posłów.

W okręgu nr 31, gdzie uprawnionych do głosowania jest 3 547 515 osób (w Tychach uprawnionych do głosowania jest 98 389 osób), zarejestrowano listy pięciu komitetów wyborczych. O miejsca w ławach Sejmu RP IX kadencji będzie się ubiegało 116 kandydatów. Z tego okręgu poselski mandat otrzyma 12 kandydatów.

Okręg nr 31 to część województwa śląskiego obejmująca obszar powiatu: bieruńsko-lędziński oraz miast na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Poniżej listy wyborcze i kolejno: nr na liście, nazwisko i imiona, zawód, miejscowość zamieszkania, przynależność do partii politycznej lub poparcie, oświadczenie lustracyjne.

Lista nr 1
Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1. JELONEK Aleksandra Elżbieta – bibliotekarka, Chorzów, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
2. MILAS Jolanta Elżbieta – ekonomista, Katowice, nie należy do partii politycznej
3. PASTUSZKA Bernard Rudolf – magister socjologii, Mysłowice, nie należy do partii politycznej
4. KROWIAK Andrzej – ekonomista, Tychy, członek partii politycznej: Unia Europejskich Demokratów
5. KRZYSIŃSKI Kamil Krzysztof – student, Chorzów, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
6. SUCHANEK Piotr Walenty – specjalista do spraw bhp, Katowice, członek partii politycznej: Stronnictwo Demokratyczne
7. SOJKA Andrzej Antoni – archiwista zakładowy, Katowice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
8. MERCIK Jerzy Alojzy – mechanik, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
9. NYCZ Henryk Ryszard – inżynier górnik, Bojszowy, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
10. JAMKA Mateusz Grzegorz – mechanik, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
11. HANDERMANDER-LEWICKA Małgorzata Anna – plastyk, Katowice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
12. RYCHTER-BOGACKA Gabriela Alina – agent ubezpieczeniowy, Chorzów, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
13. KOLANKO Dionizy Piotr – plastyk, Gliwice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem
14. STALMACH Jadwiga Sabina – ekonomista, Dąbrowa Górnicza, nie należy do partii politycznej
15. TRAJGIEL Ewelina Maria – technik ekonomista, Chorzów, nie należy do partii politycznej
16. PŁONKA Justyna Julia – nauczycielka języka angielskiego, Nakło Śląskie, nie należy do partii politycznej
17. PALEJ Krystyna Anna – nauczyciel matematyki, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
18. REDEŁKIEWICZ Janusz – agent ubezpieczeniowy, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
19. MACIĄG Dariusz Józef – specjalista do spraw bhp, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
20. ŁAKOTA Aneta – sprzedawca, Chorzów, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
21. MATUSIEWICZ Jacek Bogdan – tłumacz języka angielskiego, Katowice, członek partii politycznej: Ślonzoki Razem

Lista nr 2
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. MORAWIECKI Mateusz Jakub – polityk, Warszawa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2. WÓJCIK Michał Marek – polityk, Czeladź, członek partii politycznej: Solidarna Polska
3. POLACZEK Jerzy Jan – prawnik, Piekary Śląskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
4. SOŚNIERZ Andrzej Stanisław – lekarz medycyny, Kobiór, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
5. NOWAK Maria Teresa – nauczyciel, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6. PIECHOTA Leszek Marian – Senator RP, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7. WESOŁY Marek Jacek – przedsiębiorca, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8. SKAPCZYK Anita Maria – przedsiębiorca, Tychy, nie należy do partii politycznej
9. SKIBA Mariusz Piotr – politolog, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10. JABŁOŃSKI Paweł – adwokat, Racibórz, nie należy do partii politycznej
11. FREITAG Janusz Paweł – inżynier mechanik, Lędziny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12. AUGUSTYN Zbigniew – inżynier transportu drogowego, Mysłowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13. KOPER-STASZOWSKA Wioletta Maria – pedagog, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14. BISKUP Bernadeta Cecylia – technik ekonomista, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15. PANEK Krystyna Zofia – pracownik kancelaryjny, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
16. GROBEL Beata – nauczyciel przedszkola, Tychy, nie należy do partii politycznej
17. ROSICKI Łukasz Krzysztof – przedsiębiorca, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18. DURSKA Maria Stefania – nauczyciel, Katowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
19. ZIĘBA Janina Maria – sprzedawca, Świętochłowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
20. URBAŃCZYK Marek Jan – nauczyciel akademicki sztuki muzycznej, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
21. STĘPIEŃ Agnieszka – pedagog resocjalizacji, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
22. SKOTAREK Agnieszka Katarzyna – nauczyciel, Piekary Śląskie, nie należy do partii politycznej
23. KICZMAL Mirosław Stanisław – technik mechanik, Bojszowy Nowe, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
24. AHNERT Wojciech Tadeusz – przedsiębiorca, Chorzów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

Lista nr 3
Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

1. KONIECZNY Maciej – zawodowy działacz organizacji pozarządowej, Gliwice, członek partii politycznej: Razem
2. LEKSTON Andrzej Jan – lekarz medycyny, Katowice, nie należy do partii politycznej
3. MAJCHRZAK Katarzyna Beata – psycholog, Katowice, członek partii politycznej: Wiosna
4. TOMALA-BOGACKA Gabriela Barbara – dziennikarz, Katowice, nie należy do partii politycznej
5. DULIŃSKI Edward Józef – prawnik, Mysłowice, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
Złożył oświadczenie: pracowałem i pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504).
6. NOWAK Jakub Leszek – politolog, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Wiosna
7. GRONIEWSKA Małgorzata Krystyna – teatrolog, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
8. MAKÓWKA Emilia Maja – politolog, Katowice, członek partii politycznej: Razem
9. SZYMURA Adrian Łukasz – inżynier leśnictwa, Katowice, nie należy do partii politycznej
10. ZEMELKA Piotr Krystian – inżynier elektryk – automatyk, Katowice, członek partii politycznej: Polska Partia Internetowa
11. ZELWOR Katarzyna Jolanta – politolog, Chorzów, członek partii politycznej: Razem
12. ŁADOWSKA Anna – filozof, Katowice, członek partii politycznej: Razem
13. MAKIEŁA Krzysztof Jacek – technik sztuk plastycznych, Chorzów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
14. BOGOCZ Jarosław Marek – właściciel małego sklepu, Mysłowice, członek partii politycznej: Wiosna
15. BUBAŁA Bogdan Sylwester – policjant, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
Złożył oświadczenie: pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 684 i 1504).
16. WIŚNIEWSKI Marek Stanisław – rzeczoznawca majątkowy, Katowice, nie należy do partii politycznej
17. BRZOZOWIEC Bartłomiej – programista aplikacji, Chorzów, członek partii politycznej: Razem
18. KRZEMIŃSKI Włodzimierz Tomasz – ekonomista, Katowice, członek partii politycznej: Razem
19. WÓJCIK Sara Aleksandra – architekt, Tarnowskie Góry, członek partii politycznej: Razem
20. NOWAK-TROJNAR Natalia Regina – socjolog, Katowice, nie należy do partii politycznej
21. BARAKEH Ahsan – reżyser filmowy, Oświęcim, nie należy do partii politycznej
22. BUCHTA Michał Grzegorz – księgowy, Katowice, członek partii politycznej: Wiosna
23. MACHURA Ewa – tłumacz języka angielskiego, Katowice, nie należy do partii politycznej

Lista nr 4
Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość

1. SOŚNIERZ Dobromir Andrzej – przedsiębiorca, Katowice, członek partii politycznej: Korwin
2. DOROSZ Tomasz Edward – sprzedawca, Wisła, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
3. MODZELEWSKA Bożena Krystyna – doradca polityczny i publiczny, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Korwin
4. TRYTKO Paweł Maciej – agent ubezpieczeniowy, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
5. SACZYWKO Piotr Marek – specjalista zastosowań informatyki, Katowice, nie należy do partii politycznej
6. MARKIEWKA Michał Rafał – kierownik ds. technologii informatycznych, Chorzów, członek partii politycznej: Korwin
7. KOWSZYN-SUMARA Jowita – technik hodowca koni, Tresna, nie należy do partii politycznej
8. JABLOŃSKI Kamil – student, Katowice, członek partii politycznej: Korwin
9. MAJOR Małgorzata Joanna – specjalista ds. księgowości i administracji, Chorzów, nie należy do partii politycznej
10. SZÓSTAK Dawid Stanisław – promotor marki, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
11. SIKORA-WÓJCIK Agata Judyta – elektroradiolog, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
12. OŻÓG Mateusz Zbigniew – inżynier budowy dróg, Bieruń, członek partii politycznej: Korwin
13. FIEDOROWICZ Mateusz – kierowca autocysterny, Piekary Śląskie, nie należy do partii politycznej
14. BOMBA Tomasz Marian- menedżer sportu, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Korwin
15. BUDNIK Grzegorz Jacek – specjalista do spraw marketingu i handlu, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
16. KAŁUŻA Paweł Piotr – kierownik działu w przedsiębiorstwie telekomunikacyjnym, Mizerów, członek partii politycznej: Korwin
17. SYGIET Piotr Stefan – przedsiębiorca, Katowice, nie należy do partii politycznej
18. ZANIEWSKA Ewa Aleksandra – psycholog, Katowice, nie należy do partii politycznej
19. KUFEL Urszula Monika – kucharz, Katowice, nie należy do partii politycznej
20. JANKOWIAK Anna Maria – pedagog specjalny, Katowice, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
21. KRAJEWSKI Krzysztof Stanisław – opiekun klienta, Tychy, członek partii politycznej: Korwin
22. SZAJKO VEL MASTERCZUK Magdalena Ilona – student, Katowice, nie należy do partii politycznej
23. ZAWISZ Anita Sara – fryzjer, Rydułtowy, nie należy do partii politycznej
24. BRZEZINA Tomasz Bogdan – specjalista zastosowań informatyki, Katowice, członek partii politycznej: Korwin

Lista nr 5
Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI

1. BUDKA Borys Piotr – nauczyciel akademicki, Gliwice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
2. KOŁODZIEJ Ewa Edyta – politolog, Katowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3. WÓJCIK Marek Krzysztof – prawnik, Katowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4. ROSA Monika Anna – politolog, Katowice, członek partii politycznej: Nowoczesna
5. KRÓL Wojciech Piotr – urzędnik samorządowy, Mysłowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6. KOSZUTSKA Urszula Magdalena – psycholog, Ruda Śląska, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
7. GRAMATYKA Michał Sebastian – prawnik, Tychy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
8. KOPEL Marek Stanisław – manager, Chorzów, nie należy do partii politycznej
9. BAINKA Marta Magdalena – studentka, Bieruń, członek partii politycznej: Śląska Partia Regionalna
10. ŚCIEBIOROWSKI Łukasz Andrzej – politolog, Piekary Śląskie, nie należy do partii politycznej
11. PIERZCHAŁA Elżbieta Apolonia – inżynier transportu, Tychy, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
12. SOBIESZCZUK Przemysław – politolog, Katowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13. ZASADA-CHORAB Anna – nauczyciel akademicki, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14. KARCZ Bartosz Artur – radca prawny, Świętochłowice, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
15. PALKA Michał Antoni – urzędnik samorządowy, Chełm Śląski, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16. BEDNARZ Alina Irena – filolog języka nowożytnego, Tychy, członek partii politycznej: Nowoczesna
17. SIWIEC-MAGIELNICKA Karina Bernardyna – urzędnik samorządowy, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
18. WODARSKI Łukasz Wojciec – nauczyciel języka niemieckiego, Ruda Śląska, nie należy do partii politycznej
19. KONTNY Danuta Maria – nauczyciel geografii, Świętochłowice, nie należy do partii politycznej
20. GOŚCINIAK Małgorzata Ewa – pracownik obsługi klienta, Siemianowice Śląskie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
21. KULIK Grażyna Danuta – księgowa, Piekary Śląskie, członek partii politycznej: Partia Zieloni
22. BŁASZCZYK-DOMAŃSKA Katarzyna Barbara – urzędnik państwowy, Chorzów, nie należy do partii politycznej
23. NOWOCIŃSKA Lesława Anna – nauczycielka języka polskiego, Mikołów, nie należy do partii politycznej
24. SZULC Krzysztof Adam – programista baz danych, Chorzów, członek partii politycznej: Śląska Partia Regionalna

WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Wybory do Sejmu i Senatu – Tychy

Facebook Komentarz

Przeczytaj też