Puchar Kontynentalny: GKS przegrywa z gospodarzami turnieju Kurbads RigaSport

Puchar Kontynentalny: GKS przegrywa z gospodarzami turnieju Kurbads Riga

Nie takiego rozpoczęcia Pucharu Kontynentalnego życzyli sobie sympatycy tyskiego GKS-u. Hokeiści GKS-u Tychy w pierwszym meczu ćwierćfinałów PK przegrali z Kurbads Riga aż 2:5. Wygrana otworzyła gospodarzom drogę do półfinału, do którego awansuje tylko zwycięzca turnieju.

W pierwszej tercji GKS Tychy był lepszą drużyną, niestety zamiast udokumentować przewagę bramką, w 16 minucie trójkolorowi stracili gola. Na początku drugiej odsłony tyszanie, po wykluczeniu Michała Kotlorza wybronili się grając w podwójnym osłabieniu (w końcówce 1 tercji karę otrzymał Mateusz Bryk). Kolejna kara, tym razem dla Adama Bagińskiego, zakończyła się dla GKS-u stratą drugiego gola. Łotyszom aby wykorzystać przewagę wystarczyło zaledwie 5 sekund. W końcówce odsłony gospodarze turnieju zdobywając trzecią bramkę postawili Tychy w bardzo trudnym położeniu.

Trzecia tercja również nie ułożyła się po myśli GKS-u. Najpierw Filip Komorski 46 minucie nie wykorzystał rzutu karnego (faul Toms Bluks), co szybko się zemściło bo po 14 sekundach przewaga Kurbadsu powiększyła się do czterech bramek. Ekipa Andreja Gusowa gole zaczęła strzelać, kiedy przegrywała już 5:0. W przeciągu niewiele ponad dwóch minut część strat odrobił Jakub Witecki, zdobywając oba gole dla GKS-u. Na więcej nie pozwolił czas i kolejne wykluczenia nakładane na tyskich zawodników: kary kolejno łapali Filip Komorski (56.), Mateusz Bepierszcz (57.), John Murray (58.).

Kurbads Riga – GKS Tychy 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Kary: 22 min. – 26 min.
Kurbads Riga: Calpa; Gipters – Porejs, Sprukts – Zolmanis (10 za niesportowe zachowanie) – Lavrovs; Valters (2) – Bluks (2), Straupe – Cipulis – Gricinskis (2); Redlihs – Galkins, Brancis – Sarkanis (2) – Remins (2); Paradnieks – Stals, Logunovs – Pecura (2) – Zeltins.
GKS Tychy: Murray (2+10 za niesportowe zachowanie); Ciura – Pociecha, Galant – Witecki – Bepierszcz (2); Bryk (2) – Kotlorz (2), Bagiński (2) – Gościński – Rzeszutko; Górny – Kaznadzei, Szczechura – Kalinowski (2) – Cichy; Kolarz (2) – Komorski (2), Woźnica – Kogut – Jeziorski.

GKS Tychy Wicemistrzowie Polski spotkają się kolejno z: Kurbads Ryga (piątek 20.10 o 18.30), Narva PSK (sobota 21.10 o 13.00) i HC Donbass (niedziela 22.10 o 13.00).

Godzin meczów według czasu polskiego:

20.10.2017, godz. 14.30 HC Donbass – PSK Narva 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
20.10.2017, godz. 18.30 HK Kurbads – GKS Tychy 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

4. GKS Tychy – 0 pkt (2:5)

Do półfinału awansuje tylko zwycięzca turnieju. W przypadku awansu, kolejną rundę GKS Tychy zagra w Danii, gdzie dołączy do zespołów Sheffield Steelers (Wielka Brytania), Rungsted Ishockey (Dania), Junost Mińsk (Białoruś).