REKLAMA
Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 2

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 2

REKLAMA

Data/Czas: 13/09/2019 19:00 - 21:00
Lokalizacja: Gemini Park Tychy


12 września rusza V edycja ANDROMEDONU. Organizatorzy jak zwykle starali się przygotować przekrojowy program. Zaprosili teatry z programem familijnym, dla dzieci oraz dla koneserów teatralnej alternatywy.

Spektakle familijne zaprezentowane zostaną w plenerze na placu Baczyńskiego, na dziedzińcu Teatru Małego oraz w przestrzeniach udostępnionych przez Gemini Park Tychy.

Dzień 2 – 13 września (piątek)

godz. 19.00 – Gemini Park Tychy -@Teatr from Poland , „Rok 1913”. Wstęp wolny.

Rok 1913. W Paryżu odbyła się premiera baletu „Święto Wiosny” z muzyką Igora Strawińskiego, a w Rosji obchodzono 300-lecie panowania domu Romanowów, Powstała Kolej Transsyberyjska i pierwsza autostrada w Stanach Zjednoczonych. Rozwijała się sztuka, kwitła wynalazczość. Można było podróżować bez wiz i dewiz. Jednak… coś wisiało w powietrzu i to coś niebawem wybuchło…
O tych i innych doniosłych, trwałych i nietrwałych wyczynach historii opowie w swoim spektaklu Teatr From Poland. Jednak przede wszystkim bohaterami będą wschodzące gwiazdy kina – „najważniejszej ze sztuk” – Flip i Flap.
Spektakl miał swoją premierę w 2014 roku. Otrzymał prestiżową nagrodę: Złoty Róg (nagroda główna) 36. Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju w 2015 roku.

scenariusz i reżyseria: Jarosław Filipski
występują: Wojciech Kowalski, Izabela Walczybok-Matuszyńska, Paweł Ziegler
scenografia: Joanna Chwastekastek

 

Więcej informacji na stronie:

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz